Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mégis hogyan kell fennmaradni...

Mégis hogyan kell fennmaradni a vízen? Akár egyhelyben is.

Figyelt kérdés

Csak háton tudok úszni és békaúszásban. (ösztönből)


Először is, pontosan emlékszel, hogy amikor nagyon kicsi voltam a Komjádi uszodában volt egy eset amiből annyi maradt meg, hogy a "gonosz" úszástanár lenyom a víz alá és nagyon megijedtem.

Nem is mentünk többet.


Alsó osztályban pedig gondolt egyet az elmebeteg tanár és átvitt minket a mélyvízbe, természetesen elsüllyedtem és az osztálytársam húzott fel.

(ki is rúgták és én sem mentem többet úszni...)


Ezek a tanárok tényleg mindíg csak ordibáltak velünk...

Szóval soha senki nem volt képes arra az életemben, hogy megtanítson normálisan úszni.

És mostanra elfog a rettegés, ha nincs nálam pl. egy labda ami fenntart.

Nagyon rövid ideig bírom lábtempóval a mellúszást, egyszerűen annyira elveszi minden energiám.


2020. júl. 12. 17:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Én emlékszem nem te.
2020. júl. 12. 17:53
 2/6 anonim válasza:
0%
Ez a te hibad. Te is tudod.
2020. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Hanyatt fekszel a vízre, hátrahajtod a fejed, ráereszted a vízre, fölnyomod a csípődet a felszínre, és nagy levegőt veszel (a levegő tart fenn). Sekély vízben próbálgasd.

És tanulj meg siklani. Szintén sekély vízben rúgd el magad a medence falától, és kezed-lábad mozgatása nélkül juss minél messzebbre.

Ne menj addig mélyvízbe,amíg ezek nem mennek! Labdával, úszópárnával se! Először tanuld meg kényelmesen érezni magad a vízben, maga az úszás az már csak technika, amit bármelyik úszásoktató megmutat és elmagyaráz. A többségük, mert úgy látom, akik neked jutottak, azok idióták.

Komolyan mondom, az elsö az legyen, hogy megszereted a vizet.

2020. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja még egy dolog. Ha úszol, mellúszásban, akkor legyen az állad a vízben. Baromi sok energiát vesztesz ha kinyomod a fejed meg a nyakad a vízből. Nyugodtan engedd lejjebb magad, könnyebben fogsz úszni és jóval később fáradsz el. Csak ne beszélj közben, mert akkor nyelés lesz a vége :)
2020. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2

Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

2020. júl. 12. 22:41
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt leszámítva, köszönöm a normális válaszokat ☺️

Jelenleg egyébként egy uszodában dolgozom és minden nap jön egy fiú aki reggel és este is 2-3 órákat úszik folyamatosan. Szegény valamilyen betegségben szenved.

De egyszerűen elképesztő amit művel.

2020. júl. 12. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!