Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Felnőttként elkezdeni úszni?

Felnőttként elkezdeni úszni?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem úszni, de nagyjából harmadikos koromban voltam utoljára edzésen. Versenyekre nem igazán jártam.


Most így egyetem előtt (19 évesen) elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha húgomhoz hasonlóan én is normálisan járnék úszni (ő leigazolt sportoló), lehetőleg egy egyesülethez. Viszont nem tudom, hogy felvennének-e, főleg így, hogy lényegében kezdő vagyok :/

Emlékszem, hogy mikor őt átvette a mostani egyesülete, kértek mindenből időt, ami nekem értelemszerűen nincs.


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges lenne most elkezdeni versenyszerűen úszni? (nem feltétlen akarok legjobb lenni, csak hiányzik a sport és az érzés amit ad az egész). Egyáltalán foglalkozik egyesület ilyen későn kezdőkkel? Vagy hogy működik ez?



2021. ápr. 16. 10:03
 1/5 A kérdező kommentje:

egyedül 2015-re találtam időt 50 gyorsra, 00'35'57 volt. Szóval mikor úsztam se voltam egy világklasszis sportoló :D

De szerettem :]

2021. ápr. 16. 10:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Verseny nélkül is mehetsz úszni. Egyetem mellett nem hiszem, hogy lesz időd versenyezni.
2021. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólóval.


Verseny és egyesület nélkül is mehetsz úszni,sőt! Aztán majd látod,hogy hogy haladsz vele és bírnád-e az egyetem mellett (idő miatt) komolyabb szinten is űzni.

2021. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, és arra gondoltam, hogy nyáron, meg az egyetem első két hónapjában megnézem, mennyire bírnám, és jó egyedül is úszni, de nekem kimondottan a csapat és a versenyzés hiányzik. Mindig sportoltam valamit, általánosban úszás után táncoltam, utána röpiztem, viszont már 3 éve semmi ilyet nem csináltam, és nagyon hiányzik hogy tartozzak valahova. Bár lehet, hogy ez most csak a covid miatti bezártság miatt érződik ilyen erősen.


Nem baj, ha mégse tudnám beilleszteni az egyetem mellé, max. szerzek egy barátot, akit elviszek magammal úszni :)


Ha végül mégis lenne rá egyetem mellett időm (nem hiszem így belegondolva,de azért érdekel), hogy működne amúgy a jelentkezés?

2021. ápr. 16. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
inkább nézz utána annak, hogy az egyetemednek van-e úszócsapata, és oda milyen feltételekkel lehet jelentkezni. Könnyebb lesz összeegyeztetni az egyetemmel és megkapod a társaságot + egyetemek közötti versenyzést.
2021. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!