Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem "gáz" felnőttként elkezden...

Nem "gáz" felnőttként elkezdeni valamilyen harcművészetet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, most döntöttem úgy, hogy ki szeretnék próbálni valami ilyen irányú mozgásformát, de nem tudom, hogy el lehet-e kezdeni a koromban, vagy lecsúsztam róla, mint mondjuk a balettról. Elsősorban a kung fu érdekelne.

Esetleg tudtok ajánlani dojokat Budapesten, ahol az én koromban is el lehet kezdeni és nem néznek ki?


2014. dec. 16. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

nem maradtál le semmiről.

bármikor elkezdhetsz bármit. ráadásul, ha harcművészetet választasz és nem küzdősportot, akkor a saját magadhoz mért fejlődésedről van szó, hogy mindenáron versenyezz és legyőzz másokat.

én egy időben aikido-ztam, ott az átlagéletkor eleve kb. 30 volt, voltak 60 körül is, és sok-sok huszonéves. nem néztünk ki senkit, azt sem, aki nehezebben mozgott, pl. a termete-alkata miatt. az életkor sem számított.

2014. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 aikiboxer ***** válasza:

A dojo szerintem japán szó, ezért a kung-fu dojo nem létezik, ha jól sejtem.


Semennyire nem késő akár 50 évesen is elkezdeni, de én a helyedben inkább egy puhakesztyűs/zsákolós stílussal próbálkoznék (box, thai box, kick box, savate), mivel gyorsabban haladsz velük, természetesebb a mozgáskultúrájuk és az éles küzdelemben sokkal többet is érnek.

2014. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!