Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért megszomorodott minden...

Miért megszomorodott minden halőr?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb tavon, amin pecáztam eddig, a portás halőr mindig egy igazi flegma, megszomorodott ember volt, aki ránézésre utálja mind az életét, mind a munkáját. Ez feltétel a felvételhez?

2023. márc. 21. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem inkább csak bánatos hogy ő nem horgászhat, ott kell ülnie

meg figyelnie a többi horgászt hogy szórakoznak netán fognak halat is.

Mert ugye horgászni jó, kimaradni belőle meg nem annyira :))

2023. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Tele van a tökük a sok idióta horgásszal. Akinek nem inge..
2023. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azokkal bunkózhat felőlem. De vagyunk egy páran, akik nem idióták, akik rohadt sok pénzt költünk erre az egészre, kifizetjük a napijegyet, a tó szabályainak megfelelően horgászunk, de velünk is úgy viselkedik a halőr, mintha egy kiskirály lenne. Holott szerintem pont az ellenkezője.
2023. márc. 22. 07:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt azért vegyük észre, hogy a halőri munka nem épp egy álommeló. Hajnalban kell kezdeni, egész nap kinn kell (a semmi közepén) lenni, konfrontálódni kell emberekkel sokszor és túl sok képzettséget sem igényel. Ennek megfelelően nem is fizetik agyon, legtöbb helyen nem is a tógazda a halőr, így maradnak sok helyen az olcsón megkapható leharcolt alkeszek, akik már a gyárba sem kellenek...
2023. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából pont egy tógazda halőr késztetett a kérdés kiírására, vagyis nem egy, három. A három kedvenc bojlis tavamon mindhárom gazda-halőr egy igazi seggfej.
2023. márc. 31. 11:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy sok helyen a tőgazda a "halőr". Ez azért van így, mert ha felvesz egy alkalmazottat azt be kell jelenteni, fizetni kell, lehet valami kaját is visz neki, egy idő után igényei vannak (tv, klíma)...

A legtöbb tógazda a 150%-os haszonra játszik: külön ilyen embert nem vesz fel, nem telepít a tóba halat, nem engedik újabban sok helyen, hogy elvigyél halat egyáltalán.

Sok tavon horgásztam már életemben, de ezeket a régi bánya tavakat érdemes kerülni általában, mert tíz ilyenből kilencnél nem nagyon fogsz fogni halat.

Sok tó van, ami csak egy kvázi teknő, a hal nem ívik benne, csak akkor lehet fogni, ha raknak bele, ha meg nem akkor a pár benne maradt vagy éppenséggel a szegényes önszaporulatból maradt pár darab halat kergetheted.

Aztán vannak azok, amelyikbe raknak rendesen hellyel-közzel halat. Ezeknél a népszerűség a gond, minden hétvégén kint ül rajta 15-20 ember vagy több, aztán etetnek, mint az állat a legdrágább etetőanyaggal, mindenféle pellettel, bojlival csaliznak, a hal meg telekajálja magát. AZ eredmény, hogy 2-3 ember fog valamit, a többi meg otthagyott 4-5000 Forintot.

Ezek ilyen igazi húshorgász tavak, van ahol olyan durván megy, hogy egy szobányi lyukat vágnak a földbe, ahol feljön némi víz, abba bele valamilyen típusú hal, aztán huszan állják körbe és rángatják ki belelőle a zsákmányt. Aztán, ha kiürül, akkor jön az újabb adag hal.

A harmadik verzió az ilyen catch and release (fogd meg és engedd vissza-azaz ha fogsz is valamit, hagy itt csak a pénzed és ne vigyél haza semmit) szellemű tavak, ahol ez a filozófia kötelező jellegű. Itt gyakran próbál a tulaj bojlis tavat csinálni a teknőjéből, azzal, hogy berak 20-30 darab kapitális pontyot, amurt. Ezek szépen hozzák a lóvét, amikor nyáron több társaság is kiül és fogják a felhízlalt pontyokat, amiket visszadobnak. Egy-két futóbolond is van, aki beszór pár kiló etetőanyagot, fog néhány keszeget és annyi. Ennek a hátránya, hogy a kifolyás nélküli teknőknél a sok rothadó bojli megölheti a halakat, láttam már ilyet nagyobb tónál is.

Ezek a típusú tavak egyre elterjedtebbek. Bár nem tudom meddig élik túl, mert a húshorgász, aki a pecások nagyja, az el fogja kerülni messziről, hülye lesz 5000 Forintot otthagyni a semmire, inkább vesz magának bolti halat.

Én ezeket a helyeket már kerülöm. A legtöbben nincs is hal. Ettől már jobb, ha rászánod az időt és kijársz egy természetes vízre, legyen az tó, folyó vagy patak. Inkább járok ki a közeli tóra és keszegezek egy jót jóval kisebb pénzért, mert ez állami víz, nem magán. A halállomány nem olyan dús, de ha ügyes vagy, mindig fogni fogsz valamit, csak ismerni kell a vizet és nincsnek olyan negatívumok, mint amiket leírtam.

2023. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes ha a gazda a halőr akkor azért lehet mert azt hiszi megteheti mert az övé! Esetleg félti, írigy az emberekre azért köcsögösködik! Csak nem értem akkor miért csinálja ezt a vállalkozást! Mert azokból az emberekből él meg! Én egyesületnél horgászom kevesebb hal van benne! De az ellenőrök rendesek készségesek! Ilyen magán élmény tavakra nem járok pont azért mert lehet nagyobb halat fognék de már olyan követelmények vannak hogy ha már szarul tartod a halt szinte lelőnek! Vadvizeket amúgyis jobban szeretem!
2023. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert a nagy hal érték. A 3 kilós telepített ponty annyit ér, mint 2 kiló hal.

Egy 20 kilos ponty meg 3-4-500e forint. Amikor a troger szettepi a száját, majd megforgatja a murvan mert egy matrac sincs és utána benazik a fotóval és leejti, majd 2 nap múlva a belső vérzés miatt elpusztul a hal az elég komoly veszteség a tó gazdának.

2023. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez még mindig nem magyarázza, hogy az alapvető viselkedése minden horgász felé (akikből amúgy megél) egyenlő a nagy büdös nullával.
2023. ápr. 25. 10:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értrem...Oké hogy veszteség mert van hogy károsodik a hal sajnos! De akkor se lehet kivetíteni mindenkire...A boltos is ha lopnak tőle nem parasztkodhat a többi vevővel mert belőlük él! Egy negatív ember miatt...Aki mellesleg gondolom nem direkt csinált kárt horgászatra gondolok!
2023. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!