Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászathoz szeretnék tanácso...

Horgászathoz szeretnék tanácsot kérni Feeder bot szett vásárlással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Szoktam néha horgászni járni, de elég elavult, régi felszereléssel fenekezős módszerrel járok horgászni , 10-en éve még sok halat fogtam a tavon ahova járok, most meg azt veszem észre, hogy alig fogok , a többi horgász meg csak húzza kifelé a pontyokat. Beszéltem párral, mindegyik feeder bottal meg könnyű szereléssel horgászik.


Szeretnék kicsit fejleszteni én is, ezért szeretnék segítséget kérni, hogy ki mit ajánl aki járatos a témában, bot, orsó, szerelék, stb.


Köszönöm!


2023. ápr. 29. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt írod: "Beszéltem párral, mindegyik feeder bottal meg könnyű szereléssel horgászik."

Én azt javasolnám hogy újra nézd meg öket,nézd meg milyen hosszú feeder botokat használnak,milyen dobósulyba, ugye nem mindegy mennyire messze kell dobni, általában milyen vastag zsinórt használnak és milyen végszerelékkel?

Ezek után már össze tudod magadnak is állítani, hogy mi is lenne jó, és nem muszáj a drágább botokat venni mert olyan van X.Y nak is. Azt eldöntöd hogy árkategóriába mi fér neked bele.

2023. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Kis távolságot kell csak dobni "keskeny" a tó.

2023. ápr. 29. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem a bot miatt fognak sokat.

Pellet,pop up vagy épp bojlival horgásznak.A horgászboltban is tudnak tanácsot adni.

2023. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3


Én is azokkal horgászok, a boton kivül követtem a trendet. Régen nagyon sokat fogtam ezen a tavon, de már pár éve fordult a kocka és a modern technikával fogják csak a halakat.

2023. ápr. 29. 13:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Még olyan kérdés, hogy néztem videókat és feltűnt, hogy mielőtt berántanak akkor az orsóhoz/damilhoz nyúlnak. Ki van akasztva az orsó / fék van lazára engedve és azon váltanak vagy mi a lényeg?
2023. ápr. 29. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyeletőfék?Talán
2023. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

#5#

Te nézed azokat a videókat, gondolom szövegelnek is benne.

Nagyon elfajzott módszereket látni mostanság, én is látok olyan videókat, ahol feederbottal, elektromos kapásjelzővel, nyeletőfékkel horgásznak... jól megbonyolítják a pecát, a bavágás előtt meg az orsón is tekerni kell, hogy a nyeletőfék szabadon futója kikapcsoljon.

Az pedig, hogy mennyi kapásod lesz a többiekhez viszonyítva, nem elsősorban a boton múlik.

A végszerelék a lényeg, a zsinór vastagság, a horog mérete, a csali felkínálás módja, a csali, etetőanyag... ezekhez kell igazodni a botnak is de a hal a vízben lévő csalira reagál, nem a botra.

Egy 100-150 gramm dobósúlyú klasszikus fenekezőhöz nem igazán passzol a 20-as zsinór, de a modenizálas nem csupán a bot cseréje, és talán nem is szettben kellene gondolkodni, mert a szettekbe azért pakolnak cuccokat, hogy el tudják adni azt is, amit darabonként nem nagyon visznek.

Milyen módszerrel fogják a halat?

Milyen jeĺegű etetőanyagokat, csalikat használnak?

Zsinór vastagság, horog méret?

Ha ezek megvannak, akkor jön az orsó, és a bot, illetve a rászánt összeg se mindegy.

2023. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Én azt látom gondnak, hogy az én régi fenekezős módszeremmel akkora az ellentartás, hogy egy ilyen telepített tavon ahol folyamat kifogják a halakat, már "nem ülnek fel erre" a halak, csak a finom szerelékre.

2023. ápr. 29. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem olcsó, alsó kategóriás, de még használható Silstar botjaim vannak. Szerintem egy tóra elég a 3.60-as, max. 120g-s feeder pálca, de lehet, még az is sok. Ettől nem lesz kevesebb halad.

Az orsó fontosabb, kell a jó fék és a nyelető fék is hasznos. 15.000- körül már vannak használhatóak. Zsinór is ezer féle van, már rájöttem, hogy ebből jobb a drágább. Bár én vad vízen horgászok, nekem az üveg színűvel semmi bajom.

Az előke, a szerelék nagyon fontos, de főleg kocka tavon szerintem a döntő az etető anyag, és hogy a körülményeknek megfelelően etetsz-e.

A helyedben összeállítanék egy jó method szettet. Ez elég hülyebiztos módszer, ha eszik a hal, garantált, hogy lesz kapás rá. Az etetőanyag kiválasztása egy drága folyamat, de ha egyszer kitapasztalod, hogy mikor mi működik az adott vízen, akkor nyert ügyed van.

2023. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!