Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az oka annak, hogy sok...

Mi az oka annak, hogy sok amatőrnek a mellúszás a kényelmes? Vagy én vagyok fordítva bekötve?

Figyelt kérdés

Sokakat látok uszodában, akik fél-egy órán át tolják mellúszásban, sokszor szerencsére a fejüket betéve, bár a siklásos szakasz általában elmarad.


Számomra ez az úszásnem igen lassú és elfáradok, főleg a combfeszítőm.

Számomra a gyors a legkevésbé megterhelő, utána a hát következik.


Pedig gyógytornára jártam csak, meg néhány nyáron szülők mellett néhány hossz a strandon...illetve tévében lestem, hogyan csinálják, ha pedig élőben kiigazított valaki, arra igyekeztem figyelni.


De a mell egyszerűen nem megy.


Mi az oka annak, hogy másnak pont az könnyű, vagy mitől függ ez?


2023. máj. 30. 09:21
1 2
 11/11 xp ali ***** válasza:
Gyorsban megterhelőbb úszni, mellben bármilyen intenzív aktivitás eredményes. Bár akkor fél óra lesz 2 hossz. :D Megtanulni is nehezebb gyorsúszni és ott mindenképp a fejed a vízben van, amire nem mindenki vevő. (Tudom, lehet kivett fejjel is úszni gyorsban, mint a vizilabdások.) A mell ösztönösebb. Am ha nem rúgsz a lábaddal, akkor jóformán csak karból úszol. A versenyzők is csak kicsit rúgnak, nem a békatempót csinálják. És akkor még a térdedet se nyírja a mell. Én is jobban szeretek gyors úszni, de elég sok vizet megittam, mire megtanultam rendesen. Sztem sokan az első ilyen nyelés után feladják. Én inkább kiittam 1 medencét, de megtanultam.
2023. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!