Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszással lehet fogyni?

Anevemmindegy kérdése:

Az úszással lehet fogyni?

Figyelt kérdés
10 évig keziztem majd miután abba hagytam 10-15kg felesleg felugrott az edzések hiánya miatt. Az edzőterem nem jött be, futni nem szeretek így céltalanul magamban. Azt tudom hogy az úszás a legegészségesebb sport, mozgat minden izmot és növeli a vitál kapacitást, csak súlyt tudok-e leadni vele?

2023. szept. 25. 22:41
 1/9 MadSeal ***** válasza:
100%
Minden mozgás hozzájárul a fogyáshoz, ha az elősegíti a diétádat. Az úszás nem egy rossz dolog, főleg ha jó úszó vagy, és jó tempóban képes vagy sokat úszni, viszont a hideg víz növelheti az ember étvágyát, ezért méginkább oda kell figyelned majd a diétára, de egy fogyás úgyis főleg az étrenden múlik, sokkal könnyebben kezelhető változó.
2023. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem jó megközelítés...


Kalóriadeficit.

2023. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kalória deficit számomra lehetetlen, menzas vagyok és anya/mama szereti a jó magyaros ennivalókat
2023. szept. 26. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És? Akkor nem lehet csökkenteni az adagot mer 'jó magyaros'?...


Fogyás = kalória deficit, ez matek, ennyi... Nem is értem mit akarsz így... Csodát?

2023. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ehezni sem jó
2023. szept. 27. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó de akkor döntsd el mit akarsz. Ha 10-15kg felesleg van rajtad - elmondásod szerint - akkor nagyon messze vagy az éhezéstől, nem tudod mi az valójában, legfeljebb a bélflóra vagy patogének jelzéseit érzed, vagy a ghrelin/leptin hormonok átmeneti jelzéseit.

Nálam folyamatosan <10% testzsír van, és mellé még böjtölni is szoktam - nem IF-re gondolok, hanem napokat.

A lényeg, hogy akin felesleges van nem tudja mi az éhség.

Meg kell tanítani a tested belecsapolni a zsírraktárakba és zsírt égetni, de ehhez szükséges a kezdeti kellemetlenség elviselése.

Ha nem viszed túlzásba a szénhidrátokat, annál könnyebb lesz az egész, a túl gyorsan felszívódó finomított fehér liszt alapú dolgokat, sok hozzáadott cukrot, fehér rizs, stb. ezeket hanyagolni kellene.

Átlagos fizikai aktivitással nem sokra mész, néhány száz kcal éget max, és éhesebb is leszel utána.

Azt vettem észre abból amit eddig írtál, hogy minimális erőfeszítéssel akarsz eredményt elérni, és azt is mozgással, nem az étrend által, nem nagyon vagy elkötelezett. Így nem fog menni.

2023. szept. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10 éven keresztül minden este vért izzadva edzettem mert mint mondtam kéziztem, mióta tavaly abba hagytam azóta elpuhultam és arra voltam kíváncsi hogy az úszással tudok-e hasonló eredményt elérni, mert az a mozgás kondiban tartott mindegy hogy ettem.
2023. szept. 27. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, a 'kondi' az számomra inkább vo2max/állóképesség, nem testzsír%.

Az úszással meg csak annyi a bajom, hogy túl sok klór felszívódik a bőrön keresztül.

Ez a 'vért izzadás' dolog meg túlságosan stresszes a testnek, főleg hosszútávon. Minden lehetséges szempontból észszerűbb inkább kevesebbet enni, és aztán annyit mozogni ami jólesik (játék, edzés, séta...), vagy akár ülni egész nap. Ez a dolgozzuk le a kcal-t teljességgel visszás gondolkodás, és többnyire kudarcot vall ilyen-olyan okból.

De nekem aztán mindegy, te életed, te tested.

2023. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezek a fitnessedzők csak azért mondogatják, hogy majd szép alakod lesz, és lefogysz, mert ez a marketingjük. Ugyanakkor ha valaki nem profi élsportoló, az, hogy heti 1-2 alkalommal edzel, az olyan sokat nem számít a fogyásban.

Én évekig jártam konditerembe heti 4-szer, és nem igazán látszott. Az étkezés nagyon sokat számít.

Persze nem mondom, hogy nem kell sportolni, mert nagyon egészséges, vidámabb lesz az ember tőle, meg azért nyilván formásabbak voltak a zsírpárnák rajtam, mintha nem mozogtam volna. De látványos fogyás nem történt.

Amúgy nekem is gond most a súlyom. Rajtam is van 10-15 kg súlyfelesleg, bár egyelőre nem igazán érdekel, mert hosszas betegség után jelenleg örülök, hogy élek. De nekem is nagyon nehéz lefogynom, mert a 2 gyerekem most kamaszodik, és látványosan alultápláltak. Szóval sok finom és hizlaló kaját főzök. Rajtuk nem látszik meg, rajtam annál inkább. Nagyon nehéz megállni, hogy ne egyen az ember, ha ott a kedvenc kajája. Akkor lehet fogyni, ah üres a hűtőszekrény.

Én azt próbálom, hogy fél adagokat szedek magamnak.

Amúgy ha pl. nem iszol csak vizet, az is számít. A cukros üdítők nagyon hizlalnak. Hagyd ki az édességet, és ha lehet a kenyeret, tésztaféléket. Kezdetnek ez is valami, már ezzel el lehet indulni.

2023. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!