Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudtok ezzel a kérdéssel...

Tudtok ezzel a kérdéssel kapcsolatban segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen sportra járjak:...

A gerincferdülésem miatt azt javasolják hogy úszni járjak.

DE viszont én elsődleges szempontból azért lennék erre a kérdésre kiváncsi,hogy hogyha hetente egyszer-kétszer járnék úszni akkor fogynék valamit vagy legalább ne híznék?

előre is köszkee...:)


2011. dec. 8. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornászt kérdezz a megfelelő sportról. Az úszással égetsz kalóriát, de ha közben zabálsz, akár még hízhatsz is.
2011. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az úszás a megfelelő sport!

Egyébként meg ezt nem teljesen értem...már bocs

2011. dec. 8. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
A tevékenységekkel energiát adsz le, az étellel energiát veszel fel. Mivel se azt nem tudom, mennyit adsz le, se azt, mennyit veszel fel, nem tudom megmondani, hogy alakul majd a súlyod.
2011. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát nem tom...atlétika lenne még jó neked mert az átmozgat mondjuk én ehez kicsit se értek...
2011. dec. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretném hogy ne hízzak el...és arra lennék kivéncsi hogy ha hetente járok úszni akk nem hizok-e el?
2011. dec. 11. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Az úszás úgynevezett kardio, vagyis zsírégető testmozgás. Ha gerinc problémád van az úszás a lehető legjobb sport, mert mivel vízben vagy a gerincedet nem terheli a testsúlyod és visszaható mozgásenergia, mint pl a futásnál. Erősíti a hátizmodat így a gerincedet is jó irányba "tereli". Rendszeres úszással abszolút megelőzhető az elhízás, de ahhoz viszont tényleg rendszeresen kell járni úszni. És legjobb, ha terv szerűen úszol, tehát nem csak úgy úszol amennyit bírsz, hanem mondjuk első alkalommal egyszerre mindig csak 200 métereket, amit fokozatosan emelhetsz. Ajánlom, hogy mellúszással kezdj, és szabályosan, mert sokkal jobban feltudod venni a mozgás és a légzés helyes ütemét-ritmusát ezáltal sokkal jobban bírod. Arról nem is beszélve, ha kint tartod a fejedet a vízből, akkor hamar megfájdul a nyakad, és a gerincednek sem tesz jót a helytelen testtartás. Szabályosan úgy úszol, hogy amikor a víz alatt van a fejed, akkor orron kifújod a levegőt és húzol a karoddal, minden tempó után kiemel a fejedet a vízből és a szádon veszel levegőt.

Egy videó segítségnek:

http://www.youtube.com/watch?v=A6LY_MOR46I

2011. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2011. dec. 18. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!