Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ti hány percig vagytok képesek...

Ti hány percig vagytok képesek visszatartani a lélegzeteteket?

Figyelt kérdés
Tegnap újabb rekordot döntöttem, sajátot természetesen, és sikerült 1 perc 20 másodpercig visszatartanom a lélegzetemet. Annyira jó ezután újra levegőhön jutni, hogy csak na :) Egy picit csak amiatt aggódom, hogy ha erőltetetten visszatartom a lélegzetem több ideig, mint amikor már reflexszerűen elkezd a tüdőm levegő után kapkodni (persze esélye nincs, mert befogom az orrom), akkor elkezdek remegni, szédülni és homályosan látni. Lehetnek káros következmények? Ugyanis hallottam, hogy ha az agy bizonyos ideig oxigén nélkül marad akkor károsodhat. Milyen módját ismeritek a lélegzetvisszatartás idejének biztonságos növelésére? Illetve ti mennyi ideig tudjátok visszatartani?
2011. dec. 19. 11:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim válasza:
20-24
2022. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim válasza:
1 perc 5 másodpercig.
2022. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

40-es!

3 és fél percig én is kibírom, ha közben lélegzem.

Gyerekek, ne szórakozzatok már!

Az emberek többsége 1:30 alatt van - kb. 95%.

Főleg ma az emberek java része zabálja a cigit - azok kb. fél percig sem bírják.

Az 1 perc az már egy jó eredmény - másfél perc nagyon jó - 2 perc pedig már a csúcskategória.

2022. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

43.!

Ez a vízi sportok kategória. Ide azért feltételezhető, hogy olyanok járnak, akik valameddig bírják is a víz alatt és edzett valamennyire a tüdejük. (Na persze kivételt képeznek az eltévedt horgászok, akik szintén ezt a vízi sportok témát látogatják. Nekik nem hiszem, hogy a horgászatttól edzett lenne a tüdejük.)

Magamnak régen mértem, úszni víz alatt olyan fél percig tudok. Nyugalmi állapotban biztos legalább kétszer ennyi ideig menne.

2022. aug. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

44!

Fél percig bírta úszva, de nyugalmi állapotban kétszer tovább bírnád!

Ezt írod!

Ez teljesen jó és hihető.

De az, hogy valaki 3 percig el van lazán levegővétel nélkül.

Az nagyon sok, nem hiszem el!

Szerintem a 2 perc is már nagyon kimagasló.

2022. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
45, de azért itt vannak, akik rendszeresen úsznak, sportolnak, feltételezem. ez a sport témakör.
2022. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim válasza:
Azért, mert valaki valamit nem hisz el, még lehet igaz. Eleve kérdés, hogy szárazföldön, vagy víz alatt nézzük, és ha víz alatt, akkor milyen mélyen. Szárazföldön a rekordom 4 perc felett volt, de 3:30 bármikor összejön. Víz alatt pedig úgy, hogy egy telitöltött kád alján feküdtem, 2:30, bírtam volna még tovább is, de nem akartam kockáztatni. Bárki tovább bírja, ha utánanéz, milyen technikákkal lehet elnyújtani az időt. És ezek tények, akár elhiszi valaki, akár nem.
2022. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

47!

Akkor te gyöngyhalász vagy a 4 perccel!

Hogy lehet ezt fejleszteni?

Én 1 percig bírom,d e úgy, hogy fél percnél már fújom ki a levegőt magamból.

Borzalmas az 1 perc, már majd megdöglök.

Valójában már a 10. másodpercnél sem kellemes.

Egész életemben talán egy doboz cigit szívtam el, azt sem letüdőzve!

Nem voltam soha berúgva, annak idején sportoltam, foci!

Most 45 vagyok.

Anno is 1 perc volt, most is.

2022. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim válasza:

48:

Én úgy szoktam, hogy előtte lassan beszívom, majd kifújom a levegőt, ezt olyan 2-3 percig, majd utána kifújom az összes levegőt, ami csak bennem van, és veszek egy akkorát, amekkorát csak lehet. Olyan 2 perc után kezd el kellemetlenné válni, de ott meg az a trükk, hogy nem törődök vele, figyelmen kívül hagyom, amennyire csak lehet. Ilyenkor azt szokták mondani, segít, ha kifújunk valamennyi levegőt, de nekem az nem vált be. Én így szoktam, biztos nem a legtökéletesebb technika, de simán megvan vele a 3 perc. De azért óvatosan, nem azért írtam, hogy kipróbáld, felelősséget nem vállalok érte :D

2022. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

48-as vagyok!

Köszönöm az információt!

Nem is szeretném próbálgatni.

Főleg azért mert baj van a szívemmel.

Komoly PSVT - pár hete nagy probléma volt velem, 200-al ment a szívem 2 és fél napon keresztül, és semmit nem tudtak velem csinálni.

Ugye a normális a 70-90.

Egy idő után ugye belehalsz az ekkora pulzusba, azon felül elképesztően fájdalmas, és nagyon rossz érzés.

Azt nem tudom, miképpen bírom ki, mert anno csak 1 órákra jöttek a rohamok, és azokat is iszonyat volt kibírni.

Falfehér leszel, elönt a víz, a hátadról szakad a víz, mintha ha zuhanyoztál volna!

Hideg van, szédülsz, a torkodban egy erős szorító érzés van, és fáj a mellkasod egy idő után.

Na meg, ha beindul, akkor nem tudom mi vár rám, mikor múlik el, visszaáll-e valaha.

Akkor aztán már kétségbe vagyok esve de durván.

El kell mennem megműttetni, ha még meg tudom - mert a műtét után ilyen rohamok már nincsenek.

Persze bedobbanások még akadnak, de ilyen szintű rohamok már csak a múlté.

Jövő héten intéznem kell mindenképpen - mert ma is szórakozott, és most fura, mert szédülök, és gyenge is vagyok.

Te is vigyázz magadra, ezek a 3 percek nagyon komoly dolgok - nem semmi!

Gratulálok, Neked!

2022. aug. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!