Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ti hány percig vagytok képesek...

Ti hány percig vagytok képesek visszatartani a lélegzeteteket?

Figyelt kérdés
Tegnap újabb rekordot döntöttem, sajátot természetesen, és sikerült 1 perc 20 másodpercig visszatartanom a lélegzetemet. Annyira jó ezután újra levegőhön jutni, hogy csak na :) Egy picit csak amiatt aggódom, hogy ha erőltetetten visszatartom a lélegzetem több ideig, mint amikor már reflexszerűen elkezd a tüdőm levegő után kapkodni (persze esélye nincs, mert befogom az orrom), akkor elkezdek remegni, szédülni és homályosan látni. Lehetnek káros következmények? Ugyanis hallottam, hogy ha az agy bizonyos ideig oxigén nélkül marad akkor károsodhat. Milyen módját ismeritek a lélegzetvisszatartás idejének biztonságos növelésére? Illetve ti mennyi ideig tudjátok visszatartani?
2011. dec. 19. 11:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim válasza:

Tegnap lemértem megint, igazából jó régen próbáltam, 3:37 lett a vége :)

Hát sajnálom, ami veled van, remélem sikerül a műtét, kitartást, aztán jobbulást kívánok!

2022. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jókívánságokat!

Te is vigyázz azért ezekkel a levegő visszatartásokkal!

2022. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim válasza:
Na én most akkor lemérem de szerintem jó vagyok benne annyit megígérek nem hazudok majd, minimum 1 percre gondolok talán 1:30, vagy 1:45 lesz, de előtte veszek néhány mély levegőt ez sokat segít. Na go..
2022. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim válasza:

Nem vicc 3:50 lett, és nem kapkodtam utána a levegőt tök nyugodtan lélegeztem tovább utána mintha mi sem történt volna. :D

2:40-nél kezdett csak kellemetlen lenni addig jó volt, 3:20 nál már egész irritáló volt, gyakorlatilag ezt az irritáló csiklandozó testérzet fokozódott, már nem tudtam mozgás nélkül csinálni kicsit mozgolódtam már, mert előtte nyugodtan feküdtem, csukott szemmel. Előtte vettem 4-5 mély levegőt majd egy jó nagyot, napi 5 szál cigit szívok kb. egyébként. Valaki írta hogy tudni kell szenvedni, igen 3:20 körül kezdődött a "szenvedés, ezt ugye 30 mp-ig bírtam, de mondom ez fokozódott. Most teszek egy új próbát.

2022. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim válasza:
3:25 lett, most hamarabb kezdődött az irritáló érzet, és egy kicsit kellett kapkodni a levegőt. Elég érdekes dolognak tartom a visszatartást.
2022. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim válasza:
3:50 az nagyon jó, de én a helyedben akkor már elmentem volna 4:00-ig, az még szebben mutat :)
2022. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim válasza:
Nem tudtam mennyi az idő, előbb abbahagytam és csak azután pillantottam az időre.
2022. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Én nekem továbbra is 1 perc a maximum, de akkor már eléggé rossz.

Valójában már az első 10 másodperc után sem jó.

És soha életemben nem dohányoztam!

Fura ez azért, mások meg vígan 2-3-4 percekig bírják.

Hát, ez van!

2022. nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim válasza:
Közben nem szabad gondolkozni.
2022. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim válasza:

Én is bírom 3 percig, sose edzettem rá, de sportolok, úszok, és imádok sznorkelezve leúszni mélyebbre, ezek biztosan számítanak.

Amit én észrevettem magamon, hogy sok múlik a testkontrollon. Nekem magas a diszkomforttűrésem és a figyelemelterelési képességem, illetve le tudom magam lassítani, szerintem ez segít sokat. Ezt más sportokban is megfigyeltem, hogy sokat emel a teljesítményemen, pl. hosszú ideig tudok kitartani szabályos plank-et, mert el tudom terelni a figyelmemet és kibírni a nehéz testi érzeteket. Szerintem ezeknek ugyanaz a gyökere. Ezt csak azért írom, mert lehet másnak is hasznos, aki esetleg szeretné növelni az idejét és ezt nem láttam itt írva feljebb.

Annak, aki pedig nem hiszi el, hogy lehetségesek ezek az idők, ajánlom, hogy nézzétek meg, hogy a legújabb Avatarban hány percig bírta Kate Winslet a víz alatt.

2023. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!