Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek egy Nevis vagy...

Szerintetek egy Nevis vagy egy Spro orsót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy orsót venni 5.000 és 10.000 Ft közt.

Csak nem tudom ,hogy melyiket érné meg jobban.



2012. febr. 27. 17:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

SPRO Royalty LCS 360 nak a belseje fém vagy műanyag ?

Ez tetszik a legjobban , szerintetek milyen ?

2012. febr. 28. 17:59
 12/16 gomzoli ***** válasza:
Valószínűleg fém... De kutyatál is készül fémből, meg fűrészlap is, csak nem ugyanolyanból.
2012. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Ha konkrétan a kérdésre válaszolok, akkor én úgy tudom, hogy a Nevis és a Spro egy cég. Még a logójuk is ugyanolyan, csak az egyikre Nevis, a másikra Spro van írva. Tapasztalatom szerint minőségi különbség sincs köztük, úgyhogy szerintem teljesen mindegy. Leginkább a horgászmódszer az, ami meghatározhatja, hogy milyen orsó kell. Fenekezésnél nincs olyan nagy igénybevételnek kitéve az orsó, kevés dobás miatt, míg egy pergetőorsónál jobban jársz egy drágábbal, mert hamar megadja magát az igénybevétel miatt. Attól is függ, hogy mekkora halakat akarsz vele fárasztani, mik a célhalak. Én tippet nem adnék, ezek mérlegelésével Te tudsz a legjobban dönteni. Egy biztos, ezekben a márkákban kevesen csalódtak.
2012. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 gomzoli ***** válasza:

Ezt nem is tudtam... a spro és a nevis egy- és ugyanaz lenne? És nincs minőségbeli különbség köztük?

Csak azt nem értem, hogy Magyarországtól nyugatabbra miért nem találkozik az ember a Nevis névvel? Németországban élek immár 10. éve, aktívan járom a boltokat, sokféle (otthon részben ismeretlen) márkával találkoztam, de nevissel soha. 2 db., egyenként 5-600 oldalas katalógust kapok minden évben, valamint hetente a reklám e-maileket a boltoktól, de soha a nevis névvel nem találkoztam. Az előbb a próba kedvéért beírtam a német Ebay keresőjébe a nevis szót, találat: 0 , töredékszóként bögréknél, könyveknél stb. van párszáz hasonlóság. Ha azt írod be, hogy spro, kijön több, mint 2 ezer találat.

Ebből szimplán csak annyit akartam kihozni, hogy ha igaz is, hogy a spro által gyártott cuccoknak adtak Nevis nevet, az igencsak valószínűleg nem az 1. osztályú termék lehet! Egyrészt olcsóbb, másrészt mert kizárólag "keleti piacos" cucc. Ugyanakkor mi értelme volna annak, hogy a Spro más, kevésbé bizalomgerjesztő néven árusítsa a termékeit, ha azok valóban egyenrangú minőségűek lennének az eredeti nevűvel, viszont kisebb áron? Miért érné meg ez a Spro cégnek?

2012. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
És akkor mivel magyarázod, hogy rendeltem egy Spro botzsákot és Nevist kaptam? Illetve ha megnézed a Sikeres Sporthorgász című újságot, van bent egy SPRO NYEREMÉNYJÁTÉK nevű rovat Döme Gáborral és nyeremények is Nevis termékek, illetve sokszor a cikkben is Nevis termékeket mutatnak be, illetve azokról tesznek fel kérdéseket. Ha nem egy cég akkor miért? Akkor a Spro miért nem mondjuk Okumát vagy akármi mást reklámoz??
2012. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ja, és a minőség... Ha a Spro nyíltan vállalja a Nevist, akkor miért adna gyengébb minőséget? Csak magát járatná le. Az ár is hasonló. Szerintem pusztán kereskedelmi okból futtatnak két márkát. Példaként a munkahelyemet tudom felhozni. Szakács vagyok egy házhozszállítással foglalkozó pizzériában és három különböző néven szórunk szórólapokat különböző telefonszámmal. Plusz költség a szórás illetve a telefon, de megéri a tulajnak, mert három különböző csoportot céloz meg. Persze nem ugyanaz minden termék a szórólapokon, de van átfedés. Visszatérve a kérdésre én nem tapasztaltam különbséget a kettő között és feljebb is a saját tapasztalatomat írtam le.
2012. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!