Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Heti 2-3 óra úszással le...

Heti 2-3 óra úszással le lehet fogyni 10kg-t? Mellúszást, hátúszást, gyorsúszást váltogatva. Kb. mennyi idő alatt? Milyen diétát kezdjek el? 20 éves nő vagyok.

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 17:56
1 2
 1/19 anonim válasza:
Hát szerintem talán úgy is le lehet de én inkább a futást ajánlom mert az formálja az alakot, az evésnél meg töbször keveset mert az az egészséges PL:regeli gyümi, délben husi leves és a sali is jó de csak magában a sali nem hiszm és vacsira valami kenyérfélét fagy főtkaját de ne egyél sokat az a lényeg csak úgy normálissan.
2012. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
a husi és a leves külön van :D bocsi
2012. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

ha van hozzá szálkásító diétád, akkor igen. Azon múlik.

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Áááá utálok futni, az úszást pedig nagyon szeretem. Bicikliznék is, csak a városban egy km biciklisút sincs, így elég necces. Köszi szépen, még várok válaszokat.
2012. szept. 20. 18:33
 5/19 A kérdező kommentje:
Első, az úszás talán nem formálja az alakot?
2012. szept. 20. 18:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Ja, gyümölcsöt keveset egyél diétában, mert az csak a májat tölti, az pedig ha tele van (50g)akkor bizony lerakódik zsírban.

Egy kis segítség még:

[link]


[link]

2012. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a futás nem formálja az alakot. Az úszás gondolom jobban, mert végülis az úszók elég vállas, erős figurák.
2012. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent a lányoknál a formálás szó.:)

Mert van akinél fogyást, van akinél pedig izmosodást ugye.

Na és van aki pedig azt hiszi, hogy ez egyszerre is lehet kox nélkül. De akkor óriásit téved:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2012. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Naigen, az örök téma, de vacsi után kérdésbe is kiteszem :D Nálam a formás alak azt jelenti, hogy van az illetőn annyi izom, ami szép íves, tömör formát ad neki. Ha egy átlagos csaj elkezd szaladgálni, akkor lehet, hogy leadja magáról a zsírt, de izom nincs rajta, tehát pálcika lesz. Ami meg nem formás. Következtetés: az aerob jellegű, "fogyásra használt" tevékenységek nem formásítanak. (Azért nem írtam szálkásítást, mert az azt jelenti inkább, hogy van a zsír alatt izom)

Az alakformáló sportok az én olvasatomban az izmosodással járóak, mert egy zsíros-izmos csaj formásabb, mint akin egyik sincs.

2012. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek.:)
2012. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!