Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Elfáradok úszás közben 1-2...

Elfáradok úszás közben 1-2 perc alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valami szárazföldi gyakorlat nincs erre hogy tovább bírjam? Mert most nincs pénzem uszodába járni, de hamarosan tanfolyamra megyek ahol tudnom kell úszni... de így nem fog sikerülni. segítsetek, mit csináljak?

2013. jan. 24. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz technikával úszol,azért nem bírod.Talán a tanfolyamon elsajátítod majd a helyes légzést és mozgást is.
2013. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tanfolyamon nem úszást tanulok majd, ott már tudnom kell úszni, szóval ezért vagyok bajban. :(
2013. jan. 24. 14:38
 3/7 anonim válasza:

szerintem nem lehet szárazföldön úszást tanulni.... :S max eljárhatsz futni, h edzésben tartsd a tüdőd.

nem tudsz valakitől kölcsön kérni, h gyakorolj egy kicsit úszni?


csak nem légiutaskísérő leszel?

2013. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehát a tanfolyamon nem tanítanak? Ja, leesett. Pl. Úszómester akarsz lenni, de oda már úszni tudva kell jelentkezni. Na egyszerű. Rossz a technikád. Valószínűleg nem fekszel fel a vízre, hanem tolod magad előtt, illetve a láb és kéztechnikáddal is baj lehet. Ezt nem lehet szárazon gyakorolni.
2013. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vagy csak simán nem bírod

pl a vizilabdásoknak sokkal rosszabb a technikájuk, mint az úszóknak, mégis elég gyorsak, mert nekik az kell, nem kell szépen úszniuk...mondjuk nyilván a hosszút nem bírják

sima, erösítés/ gimnasztika is megteszi

és az a lényeg, hogy az összes izmot, amire épp nincs szükséged, lazán kell tartani, hogy legalább addig pihenjen

nézz meg 1 random úszó videót (technikait) semmi extrát nem visz bele

pl egy gyakori hiba,hogy amikor gyorsnál megy elöre a kéz, a bicepsznek nem kéne feszülni

de le kéne menned valakivel úszni, aki ott helyben tud neked segíteni

2013. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy technikán múlik! Most ha fogócskázol, vagy bicajozol 1-2 percet akkor sem köpöd ki a tüdődet! Rossz lehet a légzés technikád, illetve feleslegesen feszítesz izmokat, stb. Írj privit és küldök pár "oktató" filmet, de hosszú távon ahhoz is víz kell. Én sem vagyok anyagilag nagyon eleresztve. Sok uszoda van ahol kora reggel, illetve este hétköznaponként olcsóbb a belépő. Kell hogy vízben is gyakorolj!
2013. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Elméletileg a gyors a legpihentetőbb úszásnem, gyakorlatilag én 3 perc alatt meghalok tőle, mert rossz a technikám, nem fekszem fel a vízre. Mellúszásnál könnyebb gyakorolni szvsz., de mindenképp kell hozzá víz.
2013. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!