Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek jó pergetőcuccot...

Szerintetek jó pergetőcuccot vettem?

Figyelt kérdés

Szeretnék nekifogni a pergetésnek, partról, folyóvizen. Igen változatosak a szakaszok , gyors folyású hegyivíz jellegű szakaszok és lassabb síkvíz jellegű részek is vannak (Marostól van szó a Gyergyói-medencében). Van itt tulajdonképpen minden csuka (max kb 3 kilóig), balin (2-3 kg-ig) domolykó (igen változatos méretekben és ebből van a legtöbb azthiszem) is. Így a boltos ajánlatai alapján vettem cuccot hozzá.


2,40 m hosszú Energoteam Black Spider spin (20-40g) dobósúllyal, (nagyon gerinces, feszes bot )

2000-es Banax Iris orsó

zsinórnak pedig egy Cralusso Prestige Fluo Line-t csévéltem fel, 25-ös méretben.


Szerintetek jó lesz ez kezdésnek?



2013. febr. 17. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek jó ez az összeállítás, a bot IM8 carbon összetételü, ami megfelelöen erös rugalmas, és könnyü, ami nagyon fontos a pergetö botoknál, hiszen végig kézbe kell tartani. Az orsó is megfelelö ehhez könnyített grafitházas,ami a suly miatt lényeges, nem terheli túl a felszerelést.A zsinórt viszont vastagnak tartom,én 20 ast max: 22 est javasolnék.
2013. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így elsőre biztos jó lesz, és örömödet fogod benne találni. Ahogy az előttem szóló is írta a zsinór lehetne vékonyabb, illetve én 30-asnál kisebb orsót maximum UL botokra raknék (főleg mono zsinórhoz, illetve ha számít a dobástávolság), de ezeket majd úgy is kitapasztalod... Görbüljön!!! ;)
2013. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bár nekem a bot rohadtul nem jön be,mint előttem leírták a zsinóron finomítanék...22-es vagy 20- as :))
2013. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 13:25-ös!


Van ilyen botod neked és nem jó, azért nem jön be, vagy használtad néhányszor és azért nem jó, vagy csak egy szubjektív vélemény és a formájára mondod?

2013. febr. 19. 17:19
 5/5 anonim válasza:
Ha sok halat veszítesz, a bot nem neked való, de ha a kicsiket és a nagyokat is sikeresen fogod akkor jó választás. Az orsók nálam két-három évet bírnak ki 20.000-es árkategória. Ha egy évig elmegy neked már megérte az árát, persze ez függ a használattól is, én kb egy hónapot pergetek évente. Nem ismerem a clarusso zsinórt, bár nekem a sárga sosem vált be, a domolykóknál semmiképp. T-force-ot ajánlanám 18-20as méretben.
2013. febr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!