Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell pillngót uszni?...

Hogyan kell pillngót uszni? Rendeszeresen járok uszodába és csak ezt az uszásnemet nem ismerem vagyis csak elméletileg tudom mit hogy kell csinálni de nem merek nekikezdeni mert félek nem jól tanulnám meg!

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 20:09
 1/5 anonim válasza:
én nagy nehezem magam jöttem rá és én se csinálom tökéletesen de ha esetleg ott meg kérdezel valami oktatót hogy meg mutatná-e vagy valami rutinosabb úszót csak meg mutatja
2009. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KÖszi.
2009. nov. 9. 16:06
 3/5 anonim válasza:
Tesi órán van az előre páros karkörzés. A kezeddel ezt kell csinálni, csak a vízben. Az összezárt ujjaiddal pedig ne csapj, hanem szúrd bele a vízbe. A láb tempó pedig lehet békaláb vagy delfin (hullámzó mozgás). Nagyon sokat kínlódtam vele én is, mert kb nekem is csak ennyit mondtak el, de sokat gyakoroltam és már a kedvenc úszásnemem. :)
2009. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagyokos, a pillangót nem lehet "békalábbal" úszni(amúgy melláb)delfinlábbal kell ami pedig hullámmozgást jelent!

Ha pedig te normálisan akarod megtanulni akkor vagy lépj be egy profi egyesületbe vagy kérdezz meg egy versenyúszót(valamit csak tudhat)

2009. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

először is szerintem jó ha tudod, hogy ez a legnehezebb úszásnem. és kegyetlen sok karizom kell hozzá.


én ezt most leírom neked szépen hosszan, hogy hogy tanuld meg, remélem még érdekel a téma.


először is kezd azzal, hogy úszol pár hosszt gyhogy csak delfinezel. ez a hullámzó mozgás, ezt igazán nem lehet elmagyarázni, ezért remélem, hogy megy:) ha mégsem akkor nézd a disney chanelen a H2O-t abban a csajok delfinnel úsznak.

hogy ne fulladj meg 4 delfin után vegyél levegőt, ezt nyugodtan csinálhatod úgy, hogy csinálsz egy mellkéztempót, ezzel lendületet is tudsz venni a következő delfinekhez. ezt addig csináld amíg jól nem megy, ez nagyon fontos, az egész alapja.


a következő fontos dolog a kéztempó. tök egyszerűenk tűnik, de hidd el elég nehéz jól kiemelni magad a vízből. kezd azzal, hogy csinálsz egy kéztemót, és amikor a kezeid a vízbe érnek csinálsz egy melllábtempót. az elején mindegyik kézzel együtt vegyél levegőt, aztán ha mrá úgyérzed hogy jól meg és birod, akkor minden másodikra vedd csak ki a fejed a vízből.


ezek után tökéletesítheted a kéztempót egy furcsa ívet kell, hogy rajzolj a kezeddel, amikor a kezed a vízbe ér a tenyereid kifelé nézzenek, a kezed először kifelé indul el leír egy kis ívet, és a hasadnál a kezeid újra találkoznak. tehát egyszerre viszed a kezeidet magad alá, és tolod a vizet kifelé, miközben a kezeiddel a hasad felé haladsz elkezded befordítani a !kézfjeidet! és közelíted őket egymáshoz, úgy hogy mikor újra kiemeled a kezeidet a vízből a tenyereid már a lábad felé nézzenek.

tudom bonyolultan hangzik de szárazföldön egyszer kétszer megcsinálod és menni fog a vízbe is.

ezen ezt megcsodálhatod phelps előadásában: http://www.youtube.com/watch?v=jd67PMryIT0


aztán kezd el úgy úszni, hogy delfin lábat csinálsz a kéz mellé. az elején valószínűleg nem fog menni a 2 láb. vagy is egy kéztempóhoz csak egy lábat fogsz csinálni. de ez nem probléma, erre rá kell érezni, ettől lesz nagyon nehéz .

az a fontos, hogy amikor levegőt veszel egy óriási lábtempót kell csinálnod, hogy azzal szinte kirúgd magad a vízből, és ne fölfelé emlekedj, hanem kicsit átlósan mert hát haladni is kell, ezzel kicsit dobod magad előre.


az uszádonak végső állapotában így kell kinéznie, imitáljunk verseny helyzetet, tehát fejessel kezdünk:


fejes után amikor a vízbe érsz rögtön elkezdsz 4 delfint csinálni, ezzel jössz a víz felszínére, utánna folytatod a delfinezért de elindítod a karodat is. amikor a kezeid a vízbe érnek akkor cisnálsz egy delfintempót, és a következő delfin akkor jön amikor a két kézfejed találkozik. hiszen ekkor emelkedsz ki, ehhez kell a kar és a láb együttes lendülete.


nyiláván nem fogod tudni ezt phelps rendellenes testtartásában véghez vinni, de Thompson is elég jól úszik:p itt az ő úszás technikájukat hasonlítják össze http://www.youtube.com/watch?v=b3YP6ZetmjU&feature=related


ami nagoyn fontos az az, hogy feszítsd a kézfejeidet, erősen húzz és mindig az a lábtempó az erősebb amivel kijössz a vízből:)


ha érdekel tudok még mondani stílusgyakorlatokat, amik érdekesek és jók és nem unalmasak és a technikát fejlesztik. mi edzéseken azzal kezdünk, hogy a sajátúszásnemeinkből csinálunk 10-10 hossz stílust tényleg sokat segítenek.

ússzál sokat, és sok szerencsét a pillangózáshoz, az elején pokoli nehéz lesz, és aztán ha már jól fog menni imádni fogod, legalábbis nálam így volt. szurkolok :)


üdv: egy versenyúszó

2010. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!