Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Széles vállakat szerezhetek...

Széles vállakat szerezhetek még 15 évesen heti 3x kajak edzéssel? Mennyi időbe telne hogy látható legyen a változás? (1 hónapja kezdtem)

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 21:48
 1/9 anonim válasza:
Attól is függ, milyen gyakorlatokkal edzed, meg hogy táplálkozol közben. Ha nem figyelsz oda a kajádra (sok fehérje, megfelelő minőség, kalóriák), nem fogsz túl sokra haladni. Ne csak a válladat edzzed, mert az egyoldalú fejlődés lenne. Nekem nincsenek profi testépítő vállaim, de azért eléggé fejlett minden izom rajta, az átlagtól nagyobb, erősebb. Én 4 gyakorlattal edzem heti 2x, ebben a sorrendben: oldalemelés 4x10 kb. 2x8 kg-al, nyak mögül nyomás egyenes rúddal 4x8 30 kg-al, előre emelés 4x10 ugyanazzal a 8 kg-os kézisúlyzókkal, végül állig húzás ugyanazzal a 30 kg-os rúddal. Mindezt otthon csinálom. Nekem ezek pont megfelelőek egy jó közepes szinthez. Ja, 41/F vagyok, én már nem akarok bajnok lenni...
2013. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszönöm a válaszodat!

Én igazából arra akartam kilyukadni hogy mivel még fejlődésben vagyok,ezért ezzel az edzéssel késztethetem-e a csontfejlődésem arra hogy szélesedjen a vállam.

2013. szept. 27. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de szerintem már megnyúltál.... szóval épp utolsó pillanatban, de ha rendesen edzel, meg persze húst hússal eszel, akkor rendesen megizmosodhatsz :)
2013. szept. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én az 1-es vagyok újra. Még az jutott eszembe, hogy szerintem a heti 3 váll edzés az sok, mert vállat a shop.builder véleménye szerint a legtöbb testépítőnek elég heti 1x edzeni, mert eléggé könnyen túl lehet terhelni, ill. nagy a sérülés veszély. A heti 2 már maxnak írják, de az még jó. Szerintem három az tutira sok. Én mikor 15-20 éve rendszeresen jártam terembe, akkor is csak heti 2x edzettem rá, A-B edzéstervet 2x váltogatva hetente.

De persze te tudod, hogy akarod.

Meg a fő még az, hogy elég időt kell hagyni regenerálódni, pihenni is az izomnak, mert az alatt fejlődik igazán, nem az edzés alatt.

Ez mindenre igaz, nem csak a vállra.

A csontosodást nem tudom tudod-e még fejleszteni, ez is genetikai kérdés, mert lehet hogy neked már lezárult nagyjából, de az is lehet, hogy van még 1-2 éved hátra.

A sok húst, fehérjét én is ajánlom, meg esetleg fasza fehérje turmixokat. Én pl. a Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional-t szedem naponta a reggeli edzések után rögtön, kb. 30-40 g-ot 3-4 dl vízbe vagy tejbe.

Ezt pihenőnap is nyomom reggel. Mást nem szedek, csak vitaminokat, nyomelemeket. De ismétlem, én már "öreg" vagyok, a magam 41 évével...:)

Jó vállasodást!

2013. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat! :)

Még annyi lenne a kérdésem,hogy említetted a fehérjéket.

Már szemezek vele egy ideje,én a 100% Whey Protein Gold Standard-et és a Platinum Hydro Whey néztem.

Esetleg ebben tudnátok segíteni melyik legyen?

2013. szept. 29. 14:14
 6/9 anonim válasza:

Szívesen próbáltam segíteni a magam véleményével, bár ismétlem én nem vagyok szakértője a témának.

Szerintem az általad említett porok mind jók lehetnek, meg az enyém se rossz, mert ezeken belül már nincs olyan nagy különbség, mint ha semmit sem innál.

Csodákat szerintem ne várj ezektől, mert nem ezeken van a lényeg. Ezt még a nagy forgalmazó, a shop.builder is beismeri, sőt lebeszél sok naivan érdeklődőt, ha csak ezekre összpontosítanak. A kaja, jó étrend, kellő, min. 8-9 óra alvás, szabályos, jó edzésterv mindenek felett áll, meg persze nem árt egy jó genetikai adottság sem. Ezeket semmiképp nem lehet pótolni semmi csodaszerrel, még tiltott szerekkel sem. Ezek csak akkor jönnek jól, a fentiek rendben vannak.

Én láttam már nem egy szerényebb pénztárcájú, de igen lelkes testépítő srácot, akiknek egy fillérjük sem volt semmi kiegészítőre (mert azért ezek borsos árúak), mégis nagyon jól nőttek izomban, mert jól ettek, kitartóan, keményen edzettek, stb.

Meg persze olyan frankó, nyers alap erejük is volt, amit genetikában hoztak.

Egyébként az előző üzenetem a trágárságszűrőn fennakadt, úgyhogy a T.moderátorok remélem nem fognak letiltani egy két f betűvel kezdődött szavam miatt. Nekik üzenem: ígérem kultúráltan fogok ezentúl fogalmazni, bocsi. Azért azt hiszem nem csak én vagyok itt egyedül ezzel:))

Neked pedig még egyszer sok sikert!

2013. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is 15 évesen kezdrem el kajakozni, akkor még kövér voltam és nem volt semmi alakom, heti 3 edzéssel fél év alatt lefogytam, és egy év alatt már elég jó alakom lett, most 18 évesen ott tartok hogy az ifi magyarbajnokságon 2. lettem és a nők/lányok körébben is elég felkapott lettem :D szóval csak kitartás
2013. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

15 évesen kezdted és 18 éves korodra már olyan szinten voltál hogy versenyekre jász? :D

Nekem azt mondták hogy versenyezni már nem nagyon fogok,ha csak nem vagyok egy őstehetség.


Melyik egyesületbe jársz?

2013. okt. 18. 19:44
 9/9 anonim válasza:
Tiszaújvárosi vizi sport egyesülethez jártam, de át mentem a tiszaújvárosi kajak kenu és sárkányhajó egyesülethez, kemény edzéssel bármit elérhetsz:)
2014. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!