Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgász módszert...

Milyen horgász módszert ajánlotok kezdőnek?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok és a tavasztól szeretnék komolyabban pecázni hobbi szinten. Tavaly még kezdetleges bottal keszegeztem, de ebben az évben már fő célom lenne a pontyfogás és a nagyobb keszegek kárászok. Milyen módszert ajánlotok ami nem nehéz? Úgy értem hogy a horgászat mely ága az amivel általában kezdők is elboldogulnak? köszönöm
2014. jan. 2. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a matchbotos módszert ajánlanám (úszós) komolyabb úszóval,bottal stb-vel,mondjuk pellet csalival...

Illetve fenekező módszert ,egy bojlis bottal kezdésnek persze nem bojlis szerelékkel,hanem etetőkosárral + hajszálelőkés pelletcsalival vagy egyebekkel.

Aztán ha van fél/1 év tapasztalat ebben a fenekezősben utánna javaslom a feedert.

2014. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A feederezés nem egy bonyolult technika, igazából egy sima fenekezős horgászmódszernél is hasonló végszereléket használsz, csak itt finomabb, lágyabb a bot és a végszerelék is.

Kezdésnek vagy egy 3 librás bojlis bot és sima etetőkosaras fenekezős módszer a legjobb, vagy a matchezés.

Folyón vagy tavon szeretnél horgászni? Folyón a match akkor megy, ha nagyon lassú az áramlás, oda bolognai kell, de az a módszer néhány tapasztalt horgászon is kifog, mire megtanulod az áramlatban vezetni az úszót, viszont baromi élvezetes.

2014. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Horgásztavakra szoktam menni vagyis a nyáron oda jártam. Én is gondoltam a feederezésre de azért a biztonság kedvéért megkérdeztem itt is! Köszönöm szépen
2014. jan. 3. 11:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Feeder jó meg minden,de ha mindenképp fenekezést akarsz,akkor szerintem ne a finomítottal kezd kezdésnek,hanem sima fenekezéssel...
2014. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet feederezni nem finomított szerelékkel is, de oda érdemes rendes botot venni, rossz dobótechnikával el is lehet törni. Egy jó 3 librás bojlis bottal is használható finomabb szerelék, de jóval strapabíróbb bot, én azt vennék, ha fenekezés a cél.
2014. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze ez igaz,de ha nem tapasztalt a horgászatban és csak nekiugrik meg ilyenek egy -egy nagyobbnál simán eltörheti,hogyha húzza mint az őrült teknika nélkül...

Sajna barátom 30,000Ft-os feeder botja is így járt mivel ő is teknika nélkül húzta a szemre 10-es amúrt ...

2014. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Farkas Milán ***** válasza:

A kezdő horgász spiccbottal kezdjen el horgászni. Ha ez már megy neki, meg tudja kötni a végszereléket...stb., akkor a következő lépés szintén az úszós módszer, de már orsós bottal. Ha ezt nagyjából elsajátította, akkor jön az egyszerű, normál mezei fenekezés. Ha mind az úszós, mind a fenekezős horgászat alapjait elsajátította már, akkor lehet lépni a két fő horgászmódszeren belül a különböző módszerek felé. Például az úszózáson belül jöhet a match vagy bolognai de akár a rakós bot. A fenekező módszeren belül meg jöhet a feederezés vagy a bojlizás.

Szerintem minden horgásznak végig kell járnia ezt a "szamárlétrát", mert csak így tud elegendő tapasztalatot szerezni a komolyabb módszerekhez....... van egy-két ismerősöm, aki azonnal a bojlizással kezdett és hatalmas bojlis horgásznak képzelik magukat, viszont amikor egy spiccbotot a kezükbe nyomtunk akkor csak lestek, hogy ezzel most mit kell csinálni? Ezért mondom, hogy a kezdő horgász az egyszerűtől haladjon szépen lassan a bonyolultabb dolgok felé...

2014. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mitsu83 válasza:
Szia! Az előzőhöz csak annyit hogy egy ideális világban minden gyerek 2-3m-es spiccbottal kezdené a horgászatot de ez nem így van! Egy jó kezdő feeder cucc már kijön elég olcsón. Ez is relatív mert ha új cuccot veszel és nem dölsz be a reklámszövegeknek és sikerül kiválasztani a sok hulladék közül az ami tényleg "olcsó" és jó akkor is olyan 40-50eFt környékén fog megállni mire kiérsz először a partra! A Match botos horgászattal is próbálkozhatsz szinte semmivel nem olcsóbb de nehezebb technikailag mint a feeder. Egy method kosaras feeder technika az ami szerintem neked megfelelne. Egyszerű szerelni és elég fogós. Rengeteg videó cikk van róla itt a tél lehet tanulni :) A klasszikus fenekezős horgászat felszerelés igénye hasonló annyi hogy olcsóbb a bot és a methode kosarakat meg tudod spórolni (orsón egyik módszernél sem szabad spórolni szerintem) de ez is csak pár ezer forint.
2014. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 doboszoli ***** válasza:

Farkas Milán véleményét osztom, szóról szóra.

Mi kell a kezdő horgásznak?

Élmény, és rengeteg tanulás. Nem érdemes komoly pénzeket fektetnie drága felszerelésekbe, amíg nem alakul ki egy alapkészség, ill. egy irány arra, hogy milyen módszert fog favorizálni.

Jó néhány gyerek került már ki a "kezem alól", ezek közül volt aki "túlnőtte a mestert",(igaz Marcikám??)nem a levegőbe beszélek. A nyáron két teljesen kezdő gyerekem volt, őszre ott tartottunk, hogy önállóan szerelnek, csaliznak, tudják miért tesszük a súlyt a horogtól 5, nem 50 centire, stb. Ennek az "ára" 4db 3-4 méteres spiccbot,(ezeket szó szerint lelakták őszre), 300 méter(!) zsinór, két doboz ólom, 15-20 úszó, és számtalan horog volt.

Az én felszerelésemben okozott károkról (agyontaposott orsó, békázáskor eltört merítőszák, megúsztatott fejlámpa, kiborított horgászláda, stb) szót sem ejtek...

Természetesen ősz felé, szeptemberi pontyozáskor (teljesen szabálytalanul) kezükbe nyomtam a fenekezőt ponty akasztás után, mintegy "felsőbb osztályba léphet" oklevelet.

Szóval a kérdésre: vegyél egy 3, egy 4 és egy 5 méteres olcsó spiccbotot az 5-öst gumizd be, vedd meg hozzá a szükséges apróságokat,(gyakorlott spori felügyeletével vastagon kijössz 20 ezer alatt) és hagy szóljon!

2014. jan. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2014. jan. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!