Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Adrián aki horgászott már...

Manutd84 kérdése:

Adrián aki horgászott már segítene néhány kérdésben?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva megyünk nyaralni rab szigetre. Gondoltam elviszem a 2 bojlis botom. Van értelme ott fenekezni vagy inkább úszózni lenne jó? Milyen halra és milyen csalival érdemes próbálkozni?

Sósvíz tönkreteszi a felszerelésem?



2014. jún. 24. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár válasz:


"A lényeg, hogy ne bonyolítsd túl a dolgot, egy kis parti pecához semmilyen trükk nem szükséges. Elég, ha viszel magaddal egy régi, kiszolgált pergető botot, valami gagyi kis orsót, amit nem sajnálsz (a sós víz lehet, hogy tönkreteszi), 0.20-as, 0.25-ös zsinórt, kétpontos, 3-4 grammos úszót, és dévéres horgokat 12-es, 14-es méretben. Vihetsz spiccbotot is, de 5 m-es elég. Csalinak legjobb a csonti, de sokat kell csalizni, mert a sós víztől gyorsan elpusztul, és csak az élő a jó. Ha elfogyott a csonti, használj kenyérbelet. Merítő, vagy ilyesmi nem kell, ellenben nappal fontos a napernyő, különben megsülsz! Nem biztos, hogy előtted hemzseg a víz a haltól, csak ott próbálkozz, ahol látsz is halakat, néha bizony keresni kell őket. Ha elfogynak a kapások, próbálkozz egy kicsit odébb! A legjobb időszak a reggel, a kevesebb strandoló és a nyugodtabb víz miatt. Nagyon szép és érdekes halakat (nem túl nagyokat) lehet fogni, megéri próbálkozni. Általában szúrós, éles fogú halacskák, rongy és horogszabadító jól jöhet."


"Én a horvát és görög parton horgásztam. A horvát parton a kenyér volt jó, a görögnél a kagyló, garnélarák és a kishal. Nem használtam csontit, szerintem a környéken nem is árultak.

A "meglátott hal" jó! A kikötőkben, mólóról próbálkozhatsz. A homokos partról csapágyasra pergetheted a könyöködet! Nekem semmit nem sikerült fogni. Gyorsan mélyülő sziklás partot keress.

A spiccbotot nem tudtam eredményesen használni, mert nagyon mély volt a víz ott ahol voltunk.

A legnagyobb élmény az volt, amikor kivitt egy srác csónakkal éjszaka. 80 métere mélységből húztuk föl a halakat. Meg ne kérdezd milyet, mert csak a színeit tudom. (ezüstös, kékes és rózsaszínes)"

2014. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ! Ha esetleg más is megosztaná a tapalasztait,szivesen várom!
2014. jún. 25. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is a sima kis úszós felszerelést ajánlom.Kb 20-as damillal.Sziklás részen hemzsegnek a kessebbfajta halak.Legjobb csali a kagyló.Csak lemégy a partra keresel pár kagylót,megtöröd és már mehet is be a szerelék.Nekem ez jött be.A vacsorára valót megfogtam,igaz nem voltak nagy halak.
2014. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!