Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Búvárkodáshoz keresek alternat...

BGergo12 kérdése:

Búvárkodáshoz keresek alternatív megoldás palack helyett. Ha olcsón tudtok ajánlani valahonnan, az is érdekel. A lényeg, hogy levegőhöz jussak pár méter mélyen. Van ötletetek?

Figyelt kérdés
Tengerre megyünk, és nagyon szeretek búvárkodni. Mivel a legizgalmasabb, ha az ember 4-5 méterre, vagy mélyebbre is le tud menni, és nézelődni, kellene valami, amivel ott is tudok maradni. Egy megoldás a kölcsönzés, de jobb lenne, ha sok tízezer forint rááldozás nélkül lenne valami saját megoldásom. Ha 1 percre elegendő levegőhöz jutok, már az is nagyon jó!
2014. júl. 5. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Csövön keresztül 5 méterről már nem tudsz levegőt venni, ahhoz acéltüdő kell:D

Az a baj, hogy ha nem sűrítve viszel magaddal levegőt, akkor nem tudsz lemerülni:D

2014. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy szódásszifont átalakítani, hogy fel is lehessen pumpálni, abból 3-4 szippantásra elég lenne.
2014. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Erről a kis kézi permetező jut eszembe, ahol kézzel besűríted a levegőt, de annyira nem tudod vele sűríteni, hogy le tudd vinni, nem tudsz vele merülni, viszont valaki fentről tud neked adagolni vele levegőt:D
2014. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan minipalackok, amelyet búvárúszók használnak a palackos versenyszámhoz (Búvárúszás légzőkészülékkel -- immersion - IM). Kb. akkorák, mint egy kisméretű szódásszifon. Ezeken közvetlenül a palackra csatlakozik a reduktor.

1 percre -- kis gyakorlással -- szabad tüdővel is le lehet merülni 4-5 méterre simán. Ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.

2014. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A csöves megoldásra én is gondoltam már, de nem kivitelezhető ezek szerint. Egyre reménytelenebb a helyzet ezek szerint. Sajnálom a dolgot, szívesen alkottam volna valami tróger megoldást, ami működhet is.
2014. júl. 8. 10:54
 6/7 t_GaRami_a ***** válasza:
51%

Nekem egyszer reggeli úszás edzésem után volt egy kis időm és kipróbáltam, hogy a számhoz tettem a sapkám lementem a medence aljára és sikerült valahogy levegőt venni belőle. Eközben a felszín felé néztem, hogy ne menjen bele a víz.


Esetleg gyakorolhatsz, hogy sokáig visszatarthasd a levegőt. Mielőtt lemerülsz fújd ki teljesen és utána vegyél egy nagyot és ezt ismételd. ezzel kipréseled a tüdődből a "használt" oxigént és több fér a tüdődbe. Ezt zihálásnak nevezik.


Valamint, úgy is gyakorolhatsz, ha veszel egy nagy levegőt

és leméred, hogy meddig bírod. Megcsinálod párszor egy nap, ezzel "tágítod" a tüdőd, megnöveled a kapacitását.


A világrekord 22 perc, úgy, hogy tiszta oxigént szívott az illető. Sok sikert, remélem találsz megoldást.

2014. júl. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadó által zihálásnak nevezett hiperventillációt semmiképp se próbáld ki. Nagyon veszélyes, mert ún. sekély vízi ájulást okozhat, magyarul elvesztheted az eszméleted, ami lássuk be, vízben elég veszélyes tud lenni.

Én mindenképp azt javaslom, hogy nevezz be egy búvártanfolyamra (vannak nem csak készülékes, hanem szabadtüdős búvár tanfolyamok is), ami nemcsak azért jó, mert sok hasznos praktikát megtanulhatsz, de az egész búvárkodás fizikai-biológiai stb. hátterével is megismerkedhetsz, és sokkal jobban fogod tudni, mi mennyire lehet veszélyes. Ez vonatkozik házilag barkácsolt sűrített levegővel működő dolgokra is, semmiképp se próbálj ilyen házi gyártmányú eszközből lélegezni a víz alatt, mert rossz vége lehet, ha esetleg szabályozatlan, nem megfelelő nyomású levegő áramlik a tüdődbe. Ha meg azt mondod, hogy már az is nagyon jó, ha 1 percre elegendő levegőhöz jutsz, akkor van egy jó hírem: erre van a tüdőd, többször egy percnyi levegő is van abban, ha jól használod! Ha rendesen, egy tanfolyamon megtanulsz szabadtüdős búvárkodni, meglátod, te se hinnéd most el, de simán fogsz tudni nemcsak egy, de több percig is a víz alatt maradni egy levegővel, csak el kell sajátítani a megfelelő technikákat és gyakorolni kell.

Sok sikert a víz alatti világ felfedezéséhez! ;)

2016. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!