Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tolna városban a holtágon...

Tolna városban a holtágon felnőtt ember hogyan kezdhet el horgászni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. Milyen engedélyek kellenek, hogy működik ez? Az egyesület honlapján nem találok erről semmit. Hallottam, hogy valahol elég a helyi jegyet megvenni, és nem kell hozzá vizsga, máshol meg többféle jegy is kell. Hogy működik ez?

2015. júl. 13. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha felhívod az adott egyesületet telefonon ott elmondanak mindent.


Általánosságban:


Magyarországon a legális horgászathoz vagy állami horgászjegy kell, vagy állami turista jegy.


Ezt követően napijegy vagy területi engedély az adott vízre. Ez minden MOHOSZ alá eső vízre igaz. Kivétel ezek alól a magán tavak, ott a tulajdonos határozza meg, hogy mik a horgászat feltételei.


Az egyik állami jegy éves, a másik 3 havi. Mindegyikhez vizsgát kell tenni. Az éveshez személyesen, ennek az ára 6000 ft, a turista jegyhez online vizsga kell, ennek nem tudom a diját. A vizsga anyaga fent van a MOHOSZ honlapján (46 oldalas vizsga anyag).


Van egy harmadik lehetőség is:


Elhagyatott, "senki földje" tavak, patakok. Ezekre csak állmi engedély kell, nem kell napijegy se területi, viszont halat nem lehet elhozni legálisan, amit kifogsz vissza kell engedni.

2015. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!