Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen bojlis horgászbotot és...

Milyen bojlis horgászbotot és mellé milyen orsót ajánlotok?

Figyelt kérdés
Bojlis botot és hozzá megfelelő orsót szeretnék vásárolni és a segítségeteket szeretném kérni a választásban. A keretem olyan 20000-25000 között esetleg kicsit több. Ki mit ajánlana? Válaszokat köszönöm!

2015. júl. 14. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Botot orsót zsinórt Stb: mindíg az alkalmazni kívánt

technikához, a horgász hely milyenségéhez, és a várható

halakhoz igazitva szokás választani!

Na ezekröl semmit sem írtál, így mit javasoljon bár ki is?

2015. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hargitai János válasza:

Majd én javasolok, de legalábbis próbálok valami segítséget nyújtani. Bár lehet már rég nem aktuális...


Szinte minden bojlis átmegy azon a tortúrán h milyen botot vegyen.

Hallottam egy emberről aki másfél év alatt nem tudta eldönteni mi kell neki... az biztos hogy a számítógép előtt ülve 0 tapasztalattal nem is lehet. Fel kell kerekedni kézbe kell venni mindenféle árkategóriából mindenféle botot,még szerencsésebb ha a vízparton élesben próbálhat ki az ember minél több félét.


A bojlisbotok alapvetően 2 kategóriába sorolhatók, dobó és húzó botok.

Egy távdobó bottal messzire lehet dobni de fárasztás közben kevésbé rugalmas, nem nyújt akkora élményt és partközelben több hal akad le.

A húzó botok lágyabbak öröm velük fárasztani, de dobálni nemigazán lehet velük főleg messzire. Ezért etetőhajóval vagy csónakkal viszik be a szereléket akár sokkal messzebbre is mint amekkorát bárki dobni képes,és ha már ott vagyunk közvetlen oda is etethetünk.

Persze mindenki a tökéleteset keresi legyen lágy de mégis gerinces, ha kell hajoljon karikába de sose törjön el vékony legyen könnyű legyen stb... de ilyen nincs legalábbis a megcélzott árkategóriában biztos nincs.


Az biztos hogy ha a szállítás nem gond 2 részből álló botot érdemes venni

Ha dobó botot választasz mert nincs mód behordásra akkor megfelelő orsó is kell ami szintén alkalmas távdobásra,

A húzóbotot esetén amennyiben rendszeresen van mód behordásra kevésbé kell megválasztani az orsót, elég arra odafigyelni hogy üzembiztosan működjön nagyobb halak fárasztása közben is, és férjen rá elegendő damil.


Orsóról azt mondanám hogy szigorúan nyeletőfékes, a dob legyen minél nagyobb átmérőjű ha távdobunk akkor minél hosszabb is. a fékeknek mindig jól kell működnie nem tapadhat le se a nyelető se a fő fék.


Lehet ez sokaknak nem fog tetszeni de egy kezdő bojlisnak azt tanácsolnám főleg ha 30-40 ezer van csak a dologra, hogy vegyen valamilyen akciós szettet. Van benne 2 bot 2 orsó rodpod damil meg minden.

Jár vele az ember horgászni 1 ideig és rá fog jönni mi a jó neki milyen a stílusa stb. aztán lehet specializálódni arra amerre tetszik. utána már könnyebb botot vásárolni mert tudja az ember mit akar érezni.


Az én példám nem éppen optimális, engem lebeszéltek a boltosok az akciós szettről.. holott azt se tudtam mit akarok, az életbe nem horgásztam még azelőtt bojlis bottal, és végül 1 nagy kupac pénzért 1 darab shimano beast master bx13300ldl botot meg egy nevis legendcarp orsót vettem, kb 1 év múlva eladtam a botot mert számomra nem volt az igazi már tudtam hogy valami lágyabbra van szükségem..

1 őszi napon bementem a maxonba (azóta megszűnt)és rátaláltam a jelenleg is használatban lévő botjaimra. Megfogtam és azonnal tudtam hogy ez kell nekem. Szerencsére volt belőle kettő, és szerencsére bele illett a nem éppen kicsi legendcarp orsó talpa is. És érzés alapján úgy megvettem a botokat hogy semmit se tudtam róluk. shimano aero specimen arbx12275. azóta se sikerült róla sokat megtudni valami limitált szériás botcsalád, kevésbé csicsás külsővel de jó minőségű anyaghasználattal. érdekesség hogy a keverő gyűrű után minden gyűrű 1 talpas.

Minden esetre nem bántam meg a hirtelen döntést.

2015. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!