Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy mar nem kezdo de meg...

Egy mar nem kezdo de meg boven tanulo vitorlazonak milyen hajot lenne erdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretnek egyet venni de nem vagyok annyira jaratos meg a hajotipusokban, viszont meg nem vagyok 18 igy nem vizsgazhatok.

2015. aug. 17. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel még nincs kishajóvezetőid, olyan jollét érdemes választani, amihez nem mell jogsi. Azt érdemes átgondolnod, hogy mire szeretnéd használni a vitorlást. Ha versenyezni is szeretnél, akkor valamilyen egységes nemzetközi osztályt érdemes választani (pl. Laser, 420, stb.). Azt is fontold meg, hogy egyedül vagy társaddal fogod használni, így egy vagy többszemélyes célszerű-e. Ha nem célod a versenyzés, csak saját örömödre, tapasztalatszerzés érdekében vitorlázol, akkor bármilyen jollét választhatsz. Az osztályon kívüliek olcsóbbak, mint a nemzetközi osztályok. Ha túrázni is szeretnél vele, kis kajütös vitorlások is léteznek, amik még csinálnak számítanak, így nem kell hozzájuk képesítés.

Ha a versenyzés nem szempont, akkor én egy kis jollét vennék, olyat, amit egyedül is tudsz kezelni, de 2-3-an is belefértek, ha a barátaiddal mennél. Ezeket elég olcsón ki lehet fogni. Néhány év múlva, ha meglesz a jogsid, és jobban látod, merre szeretnél továbblépni, az akkori céljaidnak megfelően vehetsz túra- vagy versenyhajót. De egy kis jollét egy túrahajó mellett is ki tudsz használni egy napos élményvitorlázásra.

2015. aug. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. aug. 18. 19:43
 3/4 MGege válasza:
Én egy 470-est vennék. Olcsó (250-300 ezer a használt), könnyen vizrerakható, írtó gyors, izgalmas, de tényleg attól függ, hogy mi a cél egy 470-essel nem lehet túrázni, és csak 2 személyes, viszont mindenre megtanít.
2016. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A 470-eshez hajóvezetői kell, mert a vitorla meghaladja a 10 m2-t És regisztrációba kell venni. Lajstromszám, kötelező felszerelések stb.
2016. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!