Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Zala megyeiek, melyik tóra...

Zala megyeiek, melyik tóra érdemes kiváltani az évest, ha jó pont és keszegállományt keresek, lehetőleg minél kevesebb, vagy 0 törpével?

Figyelt kérdés

Hello

Februárba költözök ,és még nem voltam ott horgászni,de szeretnék,és nem tudom hova éri meg.

A lényeg,hogy ne az legyen,hogy 30 halból 29 törpe,de legyen rendes ponty és fehér hal állomány,ahol a fehérhal állomány nem a tonna küszt jelenti,hanem rendesen tenyeres dévérek,egyéb keszegek és kárászok


2015. dec. 13. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a Balatonra valtanam ki, Keszthelyi öböl egyre jobb, a keszegallomany is szépen gyarapodik. Mi van még.. Zalaegerszeg Gebarti tó, hát nem a legjobb, nekem is oda van, keszeget azért lehet fogni sokat jobb napokon, de én inkább rablohal miatt váltottam rá engedélyt,torpeharcsa eléggé eltűnt belőle szerencsere,bár nagy melegbe azért akad, de nem túl zavaro. ZZalaszentmihaly bővelkedik szép nagy keszegekkel,pontyokkal, viszont ott is megjelent sajnos a torpeharcsa,es csak részvénnyel tudsz éves engedélyt valtani.Én idén valószínűleg a Kis-Balatont fogom erőltetni, Nyugati-ovcsatorna(Balaton torkolat egész jo)+Kisbalaton+Keleti bozotcsatorna éves engedély 8 ezer Ft, az nem pénz erte. Potrete,Poloske ezeknek meg járj utána, erről nem tudok infót adni sajnos,rég horgasztam ott. Zalaszentgyorgyon is van egy tó, amit egész szépen telepítenek, egyszer kétszer horgasztam már ott. Lényegében ezek a tavak vannak megyénkben. Meg a Baki tó, ami elég jó,sok a feherhel,rengeteget lehet fogni, de az maszek oda csak napijegyet tudsz venni. Van pár folyó is, azért mondom érdemes Balatoni engedélyt valtanod főleg ha Keszthelyre költözök, ott a Zala alsó szakasza,ahol ki lehet fogni jó napokat,valamint a Hévízi árok ami szintén egész jó, bővelkedik karaszban, csukaban ezekre érvényes a Balatoni engedély. Remelem segítettem. Gorbuljon!
2015. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy "horgászkocsmában" Zalacsányban azt mondták ,hogy Pötrétei tavak amik hibátlan állománnyal rendelkeznek és relatíve szinte törpétlen illetve a Csányi tó ,de az ára miatt inkább burzsujkodók hétvégi adóelkerülés végetti pénzmosó paradicsoma.
2015. dec. 16. 13:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Potreten meg sosem horgasztam, de hallottam, hogy annak tényleg szep , a keszegallomanya, és nem ritka a kiló körüli keszeg sem.
2015. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gomzoli ***** válasza:

Pötrétén már több éve horgásztam utoljára, nagyon szép két nagy tó van ott, az egyik nádas-tökleveles, míg a másik inkább bokros. Hajdan felszíni tőzegbányák voltak, akárcsak Sztmihály, vagy Pölöske. A partról viszonylag kevés helyen tudsz horgászni, a csónak használata szinte elkerülhetetlen, ha a jobb helyekhez hozzá akarsz férni. Lehet ugyan a helyszínen bérelni, de a napijegy sem olcsó, plusz csónaklbérlés, napi 5 rugódba lesz a horgászat.

Sztmihályon gyakran megfordulok (évente többször), és nagybátyám állandó tag, így viszonylag friss infóim vannak. Sok a panasz a keszegállomány megritkulására, ellenben a törpeharcsa inváziószerűen elszaporodott, bár rendszeresen csapdázva vannak, így is sok bosszúságot okoznak.

A tóban amúgy nagyon jó pontyállomány van, szép számmal kapitálisak is, amiket szinte képtelenség megfogni a rengeteg masszív akadó miatt. A süllő és csuka is szép számban fogható, de az átlagméret a darabszám rovására megy. Ritka a nagy, de kilósak-kétkilósak rendszeresen foghatók. Feljövőben van a harcsaállomány, nyár éjszakákon a csónakban ülve lehet őket csodálni, ahogy rabolnak a felszínen, de a nagyját megfogni szinte lehetetlen. A tó tele van hajdan beleszáradt elárasztott bozóttal, fatuskókkal, sokszor egybefüggően. A parti helyek száma itt is eléggé korlátozott, és nem is annyira előnyös helyen vannak, itt is csak az érvényesül, akinek van csónakja. Bérelni hébe-hóba lehet, van pár tag, aki a sajátját bérbe adja. A "Potyka-tanya" nevű kocsma a kikötőben van, ott váltható napijegy, és ha előzőleg odatelefonálsz, talán csónakot is tudnak intézni. A napijegy drága, de legalább 24 órás, nem naptári napra szóló.

2015. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!