Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szabadtüdős merülés, Apnoé...

Szabadtüdős merülés, Apnoé van Pécsett? Hol lehet kipóbálni legalább a statikust meg a medencében való úszkálást? Merre vannak klubbok már ha több is van?

Figyelt kérdés

Érdekelne a téma.

Hol tudok utána nézni magyar nyelven??

Angolul vannak oldalak amk foglalkoznka a betegségeivel,de magyarul.


2008. szept. 17. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyar nyelven, ha beírod googleba, hogy apnoe akkor sok találatot kapsz.

Viszont azt nem értem, h a betegségnek mi köze a búvárkodáshoz, mert ugye az alvás alatti apnoe az a légzéskimaradásra utal, a búvárkodásban pedig, hogy készülék nélkül szabadtüdővel merülsz. Namost nálunk a szabadtüdős merüléseken belül nem is nagyon különböztetnek meg apnoe (kevés időt töltesz a felszinen, többet a mélyben), snorkeling (ikább a felszinen úszol, és csak időnként merülsz le) meg hasonlókat, minthogy a mi vizeink nem nagyon alkalasak pl az apnoe témakörbe eső mélymerülésre.

Magának a szabadtüdőzésnak a kipróbálásához nme kell képzettség, csak veszel egy felszerelés, megkérdezed a boltban, hogy mit nem szabad szabadtüdőzésnél csinálni (pl: hiperventilláció merülés előtt), és már mehetsz is úszkálni.

Természetesen pécsett is van búvárklub, mint minden nagyvárosban, náluk érdeklődj. Címüket szintén megtalálod a neten.

2008. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Köszi

Azért enyire nem vagyok járatos a témában.

Olyan betegségekre gondolok amki kialakulhatnak tőle vagy a káros hatásira.

Az ha alvás közben nem veszel levegőt az baj.Annak lehetnekszövődményie,következményei.

Azt tudom,hogy a kishazánkban merülni nem igen lehet,de a medencében is van verseny.

Kell valamilyen egészségügyi vizsgálat a sporhoz?

Elég a búváregyesületeknél érdeklődni?

Te is űzöd a sportot? Előkképzettség?

2008. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!