Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Zalai horgászok, hova lenne...

Zalai horgászok, hova lenne érdemes kimenni idén horgászni és jövőre kiváltani az engedélyt?

Figyelt kérdés

Idén már csak napijegyeznek,és jövőre állandó helyet keresek,csak tó,folyót nem.

Gébártira akartam ,de boltban és a szövetségnél is azt mondták van hal,csak nem elég egy akkora tóba...

3x mentem ki biciklizni és kérdezősködni,mindháromszor azt mondták pontyról nem is hallottak szinte,illetve eléggé felkavarták a rendet ott...

Hova lenne érdemes szerintetek?

Csányi tavon voltam sokszor az jó volt,de nagyon megdrágult a jegy,2500 ft azt mondom kifizethető volt,de most 4000 ft?


2016. júl. 27. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég késői válasz , de írok, hiszen januárba váltasz engedélyt gondolom.

A ponty állomány nagyon gyenge sajnos, nyomják a halőrök , hogy milyen jó ez a tó stb, de ehhez képest nagyon gyenge.

Pontyot tavasszal lehet fogni(aránylag), meg őszi telepítésnél.

Nyáron a tó teljesen beáll! szinte reménytelen, esetleg a hajnali órákban, de akkor is kicsi az esély.

Persze az megfogja aki a hét minden napján kinn van, de aki mondjuk havi kétszer tud kimenni, annak nem lesz makkja. Aki ki jár egész héten , ugyan oda etet. Egyszer kétszer kimentem süllőzni napfelkelte előtt, az öregek már akkor befoglalják a "helyeiket" mikor még be se dobhatnak, inkább ülnek a parton 1,5 órát , csak nehogy odaüljenek a helyére. Az is felháborít , ha néha néha kimegyek hajnalban horgászni, leülök egy számomra szimpatikus helyre, és megjegyzést kapok, hogy ez kinek is a helye, meg hogy ide szokott etetni a Pisti..

Ragadozóból csuka fogható, de sajnos ritka a nagyobb példány, süllőzés szempontjából szintén gyengült a tó , az ez előtti évekhez képest..

Amire tényleg eredményesen lehet horgászni, az a csuka, és a keszeg.

Kicsit felháborítónak tartom, hogy a tó minőségéhez képest az éves jegy 28 ezer forint, kb annyi mint Szentmihályon, ahol mondjuk pontyot is fogsz, vagy a Balatoni 26 ezer forint, ami szintén fényévekkel jobb.

Szerintem nagyon nem éri meg, akkor sem ha halat akarsz haza vinni, meg akkor sem ha sporthorgász vagy, és egy eredményes horgászatot szeretnél. Ja igen hozzáteszem a nonstop jegy 40 ezer forint, 28-ért még azt is képesek meghatározni, hogy mondjuk nyáron horgászhatok reggel 4-től, este 11-ig, szóval éjszakai horgászat felejtős.( Nem mintha akkor bármit is lehetne fogni)

2016. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja igen felmerülhet a kérdés, hogy én miért is váltom ki ide?

Azért mert Zalaegerszegi vagyok, 25 km-es körzetben, konkrétan nincsen normális horgásztó, amire lehet éves jegyet venni. Ha halat akarok fogni, kimegyek pl Zalaszentmihályra, de oda meg éveset nem tudok váltani, mivel nem rendelkezem részvénnyel, ugyanez Pölöske, Pötréte. Még van a Zalaszentgyörgyi horgásztó, de az szinte már teljesen tönkrement, lemorzsolódtak a tagok is. Ami Zeg környékén nem rossz , az a Baki horgásztó, de az napijegyes, nagy pontyokra nem nagyon lehet számítani, inkább ezek a 3 kiló körüli példányok vannak.

Legutóbb egy ismerősömtől hallottam, hogy a zalalövői borostyán tó nem rossz, erről nincs személyes tapasztalatom, még sosem horgásztam ott.

2016. dec. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen utánanéztem,nos én úgy terveztem,hogy kb minden hétvégén mennék horgászni amikor csak tudok.

Ezért inkább egy 30-50 e ft-os éves engedélyt váltanék ki.

Ugyanúgy egy 25-30km-es vonzáskörzetben gondolkodtam :

Gébárti : Amikor a törpeharcsa a maxon volt,otthagytam ,mondom kösz,nincs szükségen rá,hogy csak 5 dekás törpe legyen,mondják,hogy már szinte nincs is,de most ezzel játszak kétesélyen?!

Az meg nekem drága,hogy napijegyes legyek 3500-4500 ft között,mert ha 8-10x horgásznék 1 évben csak,akkor miért is ne?

De 8-10 horgászatot pl : 2-3 hónap alatt tervezek,minden hétvégén legalább 1 napot kint akarok lenni.

Kustánszegi tóra gondoltam,csak nemtudom lehetséges-e éves jegy ott.

Voltam ott,nem nagy tó,de kulturált,fogtunk is,akkor csak jeggyel próbáltuk.

De nekem mindenképp éves jegy kell!

Már nem tudom,hogy hova menjek.

2016. dec. 26. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Én gebart melle szoktam váltani jegyet kisbalcsira,nyugati ovcsatornara ,fonyódi arokra. Ez 8ezer forint osszvissz, de ugye nekünk arra van nyaralónk azért váltottam, de kisbalaton mondjuk nincs olyan vészesen messze.
2016. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajna diákként,így is sokba kerül sok minden,és még egy 25km-es táv hetente (50 oda vissza) megfizethető ha megyek horgászni,de ~50 ,vagyis 100 odavissza már kicsit sok.
2016. dec. 26. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!