Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az ideális felszerelés...

Mi az ideális felszerelés horgászathoz egy 5éves gyereknek? Mit szerezzek be mindenképpen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a család "pecásai" túl komolyan veszik a feladatot...


Még csak párszor volt a gyerek pecálni, de -úgy tűnik- lelkes. Így engedélyét kiváltotta (a szintén lelkes) papa.

Egyenlőre egy törött botokból összerakott spiccbot lett felszerelve, de nyilván nem lesz elég, ha rendszeresen akarunk menni.

Én totál anlfabéta vagyok ehhez, bár olyan 9-10 éves korom környékén én is pecálam kicsi, kétrészes bottal (ehh, ez ilván sokat mondó volt :D nyilván, ha -számomra-fontos infóként azt is hozzá teszem, hogy fekete volt), csatornában. De ez baromi régen volt.

És most "rendes" vízre vinném a gyereket, mert kb 100 méterre lakunk tőle.



2016. aug. 12. 11:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3m minimum kell. Az nem az eredményes horgászat záloga, ha a bot végétől a zsinór nagyon hegyes szöget zár be a víz szintjével. Én kevésnek tartom a spiccbotot is. Apu, vagy nagyfater összedob egy könnyű és érzékeny feltolós készséget, és a keszegek közé hamar befigyel egy termetesebb ponty is.
2016. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat... ponty ne jöjjön, úgysem vihetjük haza :) múltkor volt egy kapása a spiccbottal, de kiegyenesedett a horog :o na, hát nem a nagyhal volt a célközönség :D


végül 1000 ft körül néztünk 3 méteres botokat, horogkiszedőt vettem a bolhapiacon, legközelebb néhány úszót is veszek.

ma ovi után pedig megyünk csontiért, aztán hajrá!

2016. aug. 15. 08:09
 13/17 anonim ***** válasza:

Ponty ne jöjjön,ugyan.

10/9 ellenőr nem fogja azt mondani ,hogy dobjátok vissza,ha meglátja h egy 5 éves kissrác első pontya ,akkora sikerélménnyel.

El kell tenni,és ha jön az ellenőr meg kell kérdezni,hogy elvihetitek-e mert a gyerek első pontya,jóérzésű ellenőr nem fogja visszadobatni.

2016. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

ebbe így még bele sem gondoltam :)


egyenlőre abban reménykedem, hogy ha ő fogja a halat, akkor végre majd talán meg is eszi :)

2016. aug. 15. 12:53
 15/17 anonim ***** válasza:

"ponty ne jöjjön, úgysem vihetjük haza"

Jaj, kérdező, ez nem így működik! Elárulom, a legtöbb horgásztavon a házirend nem engedi a 5 kilónál nagyobb ponty megtartását. Mégis, ha megkérdezed akármelyik horgászt, hogy 4,5 kilós pontyot akar-e fogni, vagy az ügyeletes Moby Dickre fáj a foga, habozás nélkül az utóbbira fog voksolni. Ma meg már egyébként is egyre többen nem haltartóba teszik a zsákmányt, hanem a memóriakártyába. Azaz csak lefényképezik a halat, aztán szabadon engedik.

2016. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
mi megesszük... ma is, tegnap is az volt az ebéd, és még kicsi lé maradt holnapra is :)
2016. aug. 15. 22:26
 17/17 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy 3 méteres spiccet, abból tudsz rövidebbet is csinálni, ha kicsavarod az alját. Egy madzagot a végére, kis horoggal, kenyérrel snecire, keszegre.
2017. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!