Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Migrén vs. Búvárkodás. A...

Migrén vs. Búvárkodás. A migrén kizáró tényező a búvárorvosin?

Figyelt kérdés
Évente kb 8-10 alkalommal szokott lenni kisebb-nagyobb erősségű migrénes fejfájásom, különösen a nagy légnyomás változással járó időjárás változásokkor. Az a kérdésem, hogy a migrén, mint nyomásváltozásra való túlérzékenység kizáró tényező-e a búvárorvosin, vagy pedig inkább javasolt (persze nem akkor, amikor pont fáj), különösen a nitroxos merülés, hiszen sok kutatás szerint oxigénhiány jelentősen befolyásolja a tüneteket, erősségét, előfordulás gyakoriságát, stb. Egy búvár ismerősöm mondta, hogy kell kiegyenlíteni, és ez jelentősen szokta csökkenteni a fájdalmam.

2016. szept. 3. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kizáró ok. Ha csak nem annyira erős migrénes fejfájásod szokott lenni amitől teljesen rosszul vagy, hánysz, és hasonlók ami miatt vészhelyzet alakulhat ki víz alatt akkor nem gond.

A nitroxos merülés kezdőként (és amúgy is ha csak nem fogsz RENGETEGET búvárkodni) felesleges.

Amit az ismerősöd mondott, hogy "ki kell egyenlíteni" az teljesen igaz, anélkül nem is lehet búvárkodni, de ez teljesen másra vonatkozik. :)

2016. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hányni nem szoktam, csak legfeljebb, ha van mellette gyomorrontás is. :-) Fény-zaj-szag érzékenység szokott lenni a legerősebb tünet.
2016. szept. 4. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, simán búvárkodhatsz :)
2016. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért a nitroxos merülések miatt se aggódj, a nitrox pont olyan gáz, aminek magasabb az oxigéntartalma, mint a levegőnek (és nitrogén van benne kisebb arányban) - úgyhogy nitroxtól garantáltan nem lesz oxigénhiányod.


Egyébként ha vonz a víz alatti világ, akkor én is csak bátorítani tudlak, hogy vágj bele a felfedezésébe, a búvárkodás csodálatos időtöltés!


A migrénnel kapcsolatban majd konzultálj az orvossal a búvárorvosi alkalmasságin, de ez tutira nem lesz kizáró ok.

2016. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-asnak és 4-esnek is köszönöm a választ. A nitroxos dolgot lehet, nem jól fogalmaztam meg, hiszen 3-an is félreértettétek. Szóval arra gondoltam, ha merülhetek, akkor érdemesebb-e nitrox-al merülni, mert a magasabb oxigén arány miatt kisebb az esélye a migrén kialakulásának.
2016. szept. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!