Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elkerülni,...

Hogyan lehetne elkerülni, hogy futás és sok egyéb mozgás után fájjon a nyakam, fejem?

Figyelt kérdés

Futás után szinte mindig szokott (mindegy, hogy kint vagy edzőteremben), meg attól is mintha beállna az egész nyakam, csuklyám stb., ha súlyokat emelgetek. A nyújtást nem szoktam kihagyni, mégis vagy még aznap este, vagy másnap reggelre jön a szokásos "de jót edzettem"-fejfájás. :-/ Volt egy 8 alkalmas bérletem is, amiből végül csak 4-et jártam le, mivel mindig fájt utána a fejem. Mondjuk ott rájöttem, hogy az oxigén volt kevés a teremben -mások is erre panaszkodtak. Nem hajtom agyon magam, de valamiért mégis szinte mindig ez van utána. :-/ (Alapból eléggé nyak- és fejfájós vagyok egyébként, de ez már sajna nem csak véletlene egybeesés)

Korábban voltam már neurológusnál (szimplán amiatt, hogy gyakran fáj), de azt mondta, a migrénnel együtt kell élni, majd ha szülök, jobb lesz. De basszus pont azért kéne rendszeresen edzenem, hogy összejöjjön a baba (IR-em van -és persze nem vagyok kövér, mert há' már miért ne úgy büntetne a sors ezzel, hogy sose zabáltam disznó módjára..), de ha eleget edzenék, állandóan fájna a fejem.:-/ Azt gondolná az ember, hogy egy idő után elmúlik, de nem: volt, hogy hónapokig, heti 3x jártam edzeni, mégis hétvégére több napos migrén lett a "jutalmam". Mindig. :-/



2016. aug. 8. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

a nyakra gerinctornát kellene elkezdened.

az a neve-felső háti és nyaki gerinctorna.

ez speciálisan azt a területet erősíti és távolítja az összepréselődött csigolyákat.

a fejfájás meg lehet több dologtól.

a leggyakoribb a magas vérnyomás és a nem diagnosztizált glutén érzékenység.

IR-es meg nem csak disznó testű,disznó módon evő ember lehet.

bőven elég hozzá,ha valaki sza-rul kajál.

összegezve-

1.elmész egy gyógytornászhoz aki összeállít neked egy gyakorlatsort.

2.kiveszed a glutént az étrendből.

3.olyan étrendet állítasz össze amiben a napi ch nem több 120-140g nél.

vagy mehetsz lejjebb is ch-ban és több zsírt eszel.

2016. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!