Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit csináljak, ha ilyen...

Mit csináljak, ha ilyen mértékben gyűlölöm az úszást, de mégis kényszerítenek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gerincferdülésem van, ezért nyáron szinte mindennap úsztam. Egyre jobban ment, néha egyszerre simán leúsztam 3 km-t. Aztán jött a suli, egyre ritkábban mentem. Egyik nap épp úsztam, amikor a medence szélénél megjelent a nyári oktatóm, és úgy leb*szott, hogy az nem igaz. Nem tetszett neki, hogy egy kicsit behajlítom a karom hátúszásnál, s elkezdte, hogy amit én csinálok, az nem úszás, meg tiszta ideges lett. Onnantól kezdve, ha csak az uszodára gondolok, mindentől elmegy a kedvem. Emellett az utóbbi időben már 10 hossz után is majd meghalok, semmi sikerélményem nincs. Szüleim is minden egyes nap azzal jönnek, hogy mikor megyek úszni. Ha mondom nekik, hogy nem akarok, gyűlölök úszni, akkor is győzködnek, hogy menjek... Értem én, hogy a saját egészségem miatt csinálják, de egyszerűen amit utálok, azt már csak kényszerből csinálom, egyáltalán nem élvezem.

Köszi, hogy elolvastad a kisregényt! :D

Van valami tanácsod?


2016. nov. 3. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

minden úszásnál be kell hajlítani a könyököt 45fokba.

A hátúszás amúgy is kicsinálja a vállakat. jakabos zsuzsanna ának is műtve van.

Sajnos az úszás kardio edzés, nem erősít, sem a hátizmot sem semmit.

google alacsony ismétléses edzés

Csináld ezeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2016. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az úszás is lehet jó egy jó oktatóval, viszont 3 km nem sok, ha ennyit értél el és ennyire utálod, akkor ne erőltesd. Menj el gyógytornázni. Vagy sportolj bármi mást. Akár a sima konditerem vagy TRX is jó, csak figyelj a testtartásra és a hát szimmetrikus terhelésére. A lényeg, hogy élvezd a dolgot és megmozgasd a hátizamidat is.
2016. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!