Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatonátúszáshoz 5km-eket...

Luigi2 kérdése:

Balatonátúszáshoz 5km-eket kell felkészülés alatt is úszni?

Figyelt kérdés
Most a felét úszom, se kedvem se időm többre. Mondjuk lehet beszerzek egy waterproof mp3 playert és akkor valahogy megoldom de feltétlen szükséges? Egyszer nyilván, hogy lássam, menne-e egyáltalán.
2017. szept. 18. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha 500m lenne azt mondaná az ember,elég 250m,mert a másik 250-et törött lábbal is le lehet szenvedni.

De itt 2.5km a maradék eddig nem tett táv.

Ha 2.5km-hez vagy szokva,akkor 3-4 közöt megfogsz kb szakadni.

Persze,ha az ember 20 éve úszik heti több alkalommal,akár órákig és maratont lefut stb...akkor kb felkészülés nélkül is lenyomja.

2017. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

nem. én sose úsztam le 5 km-t medencében, mindig csak egy-egy kilométereket, mégis átúsztam a Balatont elsőre is, már többször is. előtte hetente egyszer jártam úszni, ahogy írtam, egy-egy km-eket.


viszont a másik, hogy én veszprémi vagyok, a Balatonban úszás nem volt meglepetés - nagyon nem olyan, mintha medencében úsznál.

2017. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

en heti 2x jartam uszodaba a baratnommel, de az inkabb volt szauna/pletyi/pancsi/ugralas/h.lyules, mint szabalyos, szigoru, odafigyelt uszas, es a Balatont en is siman atusztam mindenfele rakeszules nelkul


a legnagyobb meglepetest a hullamok okoztak nekem is, mert ugye a medenceben nincs... de a vegen meg arra is volt energiam, hogy pillangozzak, mert tudtam, hogy a haverok veszik videoval az erkezesem :D

2017. szept. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy látom akkor ez teljesen emberfüggő. Mennyi volt az időtök?
2017. szept. 19. 08:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy hogyan készülsz fel, mert a balatoni vizet nem lehet egy klóros 50 méteressel lemodellezni, legyen meg az alap kondid és a kitartásod akkor menni fog. 5 kilóméter egy medencében, meg a hullámzó balatonban nagyon nem ugyanaz,
2017. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 25 méteres medencében szoktam úszni. Mellettem lévő pályákon általában edzés van (profi úszók). Néha úgy hullámzik a medence, hogy - kis túlzással - az életemért küzdök. Volt hogy gyorsban úszok, levegővétel, fejfordítás, bumm egy hullám. Mind benyeltem.

Lehet gyakorolni a Balaton átúszásra.

2017. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!