Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4 hét alatt hogy tudok a...

Péter_S kérdése:

4 hét alatt hogy tudok a lehető legtöbbet fejlődni 400m síkfutásban?

Figyelt kérdés
4 hét múlva lesz egy 400m-es futóverseny amire a lehető leghatékonyabban szeretnék felkészülni.25 Éves férfi vagyok, nincs futó múltam, se különös adottságom a futáshoz de alapvetően jó fizikumom van. Jelenleg kb.1:05 környékén vagyok. Milyen edzésprogramot javasoltok?

2017. máj. 15. 21:37
 1/2 anonim válasza:
90%

Van egy tuti tippem akár ennél még rövidebb időtávra is alkalmazható:

Tested helyett lelked edzed! Így felkészülhetsz a vereségre és bár az utolsó eredménnyel, de emelt fővel távozhatsz a nyertesek köréből.

2017. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

bemelegítőnek fuss egy lazát, utána résztávozz, 100, 200 métereket.

mondjuk 2 km bemelegítő lazán, 6 db 100 m 16- 17 mp- re, közte 100 m kocogás lassan, + 6 db 200 40 az első, 30 körüli az utolsó. ez edzi az állóképességet.


+ olyat is csinálj, hogy szintén futsz 100- akat, de maxra, úgy, hogy sokat pihenj köztük. így magát a sebességet fejleszted. emellett súlyzókkal guggolás, minden, ami erősíti a lábat.


heti 2 résztáv, 1 sprintes edzés + erősítés, és király leszel.


minden héten 1x mérd fel mennyit fejlődsz magán a távon. ami amúgy nekem személyes kedvencem :)

2019. máj. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!