Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy edzetlen harmincas nőnek...

Egy edzetlen harmincas nőnek hány hosszt “illik” leúsznia szabványos medencében?

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, van-e ilyen, de sok harmincas nő eleve nem tud úszni, én egyet se nézek ki egy edzetlen átlagostól, nekem szerintem soha életemben nem fog menni, bár sosem lehet tudni. Mindenesetre nem gyakorlom soha, bár a vizet nagyon szeretem.

Szerintem futni kell tudni egy immár szárazföldi emlősnek (azt se tudok, de dolgozom rajta).

2018. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam túl edzettnek, bár az elmúlt hónapokban napi 1 órát közlekedem a városban biciklivel. Úszni viszont mindig is jól tudtam, évek óta nem jártam rendszeresen. Na így szoktam egy órát úszkálni mellúszásban mostanában, de akárhogy is erőlködöm, nem emlékszem, hányszor oda-vissza. :D 25méteres a medence, egyszer számoltam, valami 3-4 (vagy 5-6???) hosszt halandtam 10 percenként, úgy rémlik. Viszont gyorsúszásban az 50 méter végére is nehezen érek, arra konkrétan emlékszem.
2018. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50-es medencében 2 hosszt (egyszer oda, egyszer vissza) simán leúszom, csak úgy. Pedig nem vagyok se különösen edzett, se jó úszó, és nem is úszom gyakran.

Ha közben pihenhetek, akkor megy több is.

2018. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Magamrol van szo. Ugy 7-8 eve semmit nem sportoltam, nem uszok jol, de melluszasban stabilan tudok haladni, jo a vizbiztonsagom. A gyerekkel mentunk a kismedencebe, kivancsisagbol atmentem az 50 meteresbe (2 m mely). 8 hossz utan masztam ki, talan meg egyet sikerult volna. Kifulladtam, az izmaim se birtak tobbet.


A ferjem szerint ez keves. Nekem meg nincs mihez viszonyitani, utoljara gyerekkoromban usztam. Nem tudom, szamit-e, de alacsony is vagyok, 155 cm, tehat rovidek a vegtagjaim.

2018. júl. 9. 22:31
 5/5 A kérdező kommentje:
O egyebkent edzettebb es buvarkodott is 50 meterig.
2018. júl. 9. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!