Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harmincas nő milyen önvédelmi...

Harmincas nő milyen önvédelmi sportot válasszon?

Figyelt kérdés
vékony testalkatú vagyok, de nem ismeretlen számomra a sport. szeretnék megtanulni védekezni. milyen edzést ajánlotok, ami erősít (akár külön) + önvédelem. gondolkoztam krav magán, de sokan leszólják. Mi az, amit valóban érdemes tanulni, ami rövid időn belül eredményt hoz viszonylag? Nekem nem kell filozófia stb, csak védekezésre képes szeretnék lenni.

2015. szept. 21. 23:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

önvédelemben a védekezés jelentése=felismered a valós fenyegetést és nem várod meg a kialakulását,hanem megelőző támadást indításával csirájában fojtod el.

vagyis az önvédelem támadást cselekvést jelent.

semmi nem hoz rövid idő alatt eredményt.

amit elkezdhetsz az az ökölvívás és szerezz mellé egy boxert.

2015. szept. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

A harc nelkuli harc muveszetet javaslom.

Pl: probald meg fejleszteni a logikai kessegedet, igy elobb utobb el tudod kerulni azokat a szituaciokat ahol veszelyben lennel.


E mellett azert nyugadtan mehetsz barmilyen sportra, mindegyik jo a maga nemeben. Ha mas nem onbizalmat ad. :)

2015. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Gázspray. :D
2015. szept. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
köszi szépen az eddigi gondolatokat, de ezeknél jobb tanácsokat várok.
2015. szept. 22. 00:26
 5/22 aikiboxer ***** válasza:
81%

Az elsőnél jobb tanácsot nehéz adni, úgyhogy: +1


Először tanulj valami puhakesztyűset (box, thai box, kick box vagy francia box).


Ha ez már jól megy, ha akkor érdemes még valami önvédelmit (krav maga, defendo) mellévenni.

2015. szept. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
de a boxot az állóképesség miatt? vagy hogy erőset tudjak ütni?
2015. szept. 22. 07:23
 7/22 A kérdező kommentje:
nem szeretném magam önvédelemtanulás címén szétveretni sem. megvan az összes fogam, szép arcom van, nem akarom tönkretenni magam felkészülésből.
2015. szept. 22. 07:25
 8/22 aikiboxer ***** válasza:
62%

A box az egyik legjobban félreértett sport a brutális TV közvetítések miatt.


Szemben azzal, amit ott látsz, a box egy könnyed, légies sport, főleg a női box -- technikára és ügyességre megy, nem brutalitásra. A lányom 6 éve boxol és soha egyetlen sérülése nem volt, illetve versenyen a fülcimpáján egy kis véraláfutás egyszer, ennyi. Senki nem veri szét sem az arcodat, sem a fejedet, sem az agyadat, nem ütik ki a fogadat és nem verik laposra a melleidet...


A box azért jó, mert nagyon kifinomult, célratörő és hatékony. Mivel a kezdetektől célpontot ütsz (zsákot és mozgó embert), megtanulsz valóban ütni illetve harcolni, kezelni a stresszt stb.


A női box egyébként feljövőben van.

2015. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Csupán feltételezve!!!

Nyílván a 90kgomat meglepné, ha egy 50kgos koshölgy bemosna egyet, de ha eleve bántani akarom, valószínűleg csak felbőszítenél vele... Barátnőm kick boxolt régen, most pedig krawmagázgat, szoktunk vadulni az ágyban, de mikor "leterít" az csak azért van, mert hagyom magamat, ha valaha valami elszakadna bennem és bántani akarnám, gyakorlatilag k

üzd

ősportoljon akármit, 1 kézzel össze tudom szorítani a 2 csuklóját úgy, hogy megcsillan a könny a szemében, lazán elintézném...

Esélye akkor lenne, ha valamilyen módon ki tudna vonni a forgalomból és biztonságos távolságba ker

ülhetne tőlem amíg segítséget hív... Gázspré megteszi normál esetben de én meccseken szocializálódtam, rengeteg könygázt kaptam életemben, nagyon nem lassítana le... Esetleg sokkolóval biztosan ki tudna ütni, azzal még soha nem találkoztam... Viszont rendszeresen jár futni és a 90kgommal fel sem tudom venni vele a versenyt... Szóval szép dolog a küzdősport, meg egészséges, de olyan szintre, hogy nőként tényleg meg tudd magadat védeni, ha egyáltalán el tudod érni ezt a szintet, hosszú évek munkája, és még akkor is benne van a pakliban, hogy aki ellen egyszer tényleg meg kellene védened magadat, jóval "harcedzettebb" nálad... Szóval én a futás és önvédelmi fegyver mellett döntekék, ha önvédelem a lényeg, sportot pedig azért válassz, mert érdekel az adott sportág és szeretnéd vele karban tartani a testedet... Hiszen kötött szabályrendszerekkel amit egy küzdősport ad, soha nem leszel utcai harcos.

2015. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Előző nagyon jó dolgokat írt le. Ha megtámadnak, vagy bajba kerülsz, valószínűleg nálad erősebb, harcedzettebb ellenfeled lesz, aki ráadásul helyzeti előnnyel is rendelkezik, mert ő támad.


Nő vagy. alapból kisebb. Ráadásul a nők gyengébbek is, még a hasonló súlyú férfiakhoz képest is. ha mondjuk 60 kiló vagy, a támadód meg egy 80 kilós férfi, az azt jelenti, hogy kb 30%os erőfölény ellen harcolsz, ami azt jelenti, minél inkább "elhúzódik" a konfrontáció, annál nagyobb az esélye, hogy kikapsz.


Természetesen a méretkülönbséget lehet kompenzálni a technikai tudás fejlesztésével. De sajnos ahhoz is kell egy minimális testsúly, hogy érvényesíteni tudd. ez szerintem 80 kiló. Ráadásul ha totál kezdő vagy, ezt a technikai repertoárt elég kevés lehetőséged lesz elsajátítani, ugyanis ennyi idősen a tested már nehezebben alkalmazkodik a terheléshez (főleg, ha újszerű) a KS sérülésekkel is jár, és 30 felett sokkal lassabban regenerálódik az ember ezekből is.


Kravmaga: ezt űztem én is jónéhány éve. Elmondom miért hagytam abba. Nos, a krav az egy önvédelmi rendszer. És annak kiváló. Az izraeli hadsereg fejlesztette ki, a nők számára is használható közelharc (ezt jelenti a krav maga) rendszernek. Mit is jelent az hogy közelharc rendszer? Azt, hogy a problémás szituációkra egy taktikai és közelharc elemekből álló választ adunk. És ennek a közelharc eleme a legeslegvégső lehetőség. Ezt megelőzi aaz elkerülés, a segítség kérés, a futás. És ha egyikre sincs lehetőség, akkor marad a bunyó. És sajnos ez az a része a Kravnak, ami nagyon problémás. (de kábé minden önvédelmi rendszernek) Ugyanis kravon lehetetlenség megtanulni bunyózni. A technikák jók, működnek. Csakhogy egy átlag Krav csoport fele nő, kábé mint te. a másik fele meg zaklatott tinédzser, néhány aktakukac, stb. Szóval csupa olyan ember, aki alapvetően fél attól, h megtámadják. ilyen helyen nem tudsz reális önvédelmi technikát tanulni, mert ezek az emberek kissebbek, kevésbé agresszívek mint egy igazi támadó. Ellenben hamis önbizalmat adnak, ami egy éles szituban eléggé káros lehet.

2015. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!