Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt olyan húszas, harminca...

Van itt olyan húszas, harmincas pesti srác, aki szívesen elkezdene sportolni, de nincs rá pénze?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 22:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Pest 16. kerület, Gödöllő térségéből


kondi, tenisz, foci, kosárlabda, vívás, boksz, birkózás

2017. aug. 26. 22:05
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
egy 20-30+ éves férfinek nincs pénze arra se hogy sportoljon, az valószínűleg egy ingyenélő semmitérő lusta disznó, vagy egy igazi csődtömeg, aki talán dolgozik, de nem megy vele semmire. Az ilyeneknek meg úgy kéne feltenni a kérdést, hogy "van aki szívesen elkezdene sportolni, de annyira azért nem, hogy tegyen is érte valamit?" én sportolok, 23 éves vagyok, főleg a bringázást imádom. az is nagyon drága sport ha az ember a legjobbat akarja. persze lehet venni 50ezerért biciklit. de 1,5 millióért is. azt mindenki maga dönti el, hogy mivel éri be/mennyit engedhet meg magának de aki akar az tud sportolni..a többi csak kifogás...a pénz, a munka, a család, a szabadidő hiánya..mindenki ezekkel nyugtatja magát, hogy lelkiismeret furdalás nélkül lehessen egy életképtelen elpuhult senki.
2017. aug. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

#2


Szerintem fordulj orvoshoz. Mert segghulye vagy. Már bocs. Attól hogy valaki sokat dolgozik és ninci ideje sportolni vagy költeni nem biztos hogy csőd tömör meg stb. Szerintem kicsit vissza vehetnel. Nem mindenki születik gazdag családba, ahol nem kell sokat dolgozni.

2017. aug. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem voltak gazdagok a szüleim, már azok, mert megdolgoztak érte. támogattak abban amit szeretek, de nem úgy hogy alámvágtak egy vállalkozást, hanem besegítettek nekem, mert az itthoni vállalkozásom mellett dolgoztam egy gyárban. de nekem az ugródeszkának kellett csak, hogy legyen egy kis pénzem fejlődni. szóval azt mondod én vagyok a hülye mert az emberek nem látnak annál tovább, hogy becsicskulnak egy gyárban minimálbérért? ja persze nem mernek belevágni saját üzletbe mert az kockázatos, meg ott gondolkodni is kell az meg sokaknak nem megy. De biztos én vagyok a hülye. meg tipikus magyar irigy mentalitás, hogy ha valaki sikeres, az csak azért lehet, mert a szülei gazdaggá tették..khmm. szánalom. na mindegy nem bizonygatom tovább az igazam, nem vagy te senki, főleg egy anonim oldalon, szóval..további szép napot!
2017. aug. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2


alapvetően a gondolataiddal a kibúvókkal kapcsolatban egyet értek.

azonban azzal a részével nem, amit az anyagiakról írsz. Tegyük fel, hogy valaki olyan sportot kedvel, ami alapból fizetős, mert hely, vagy eszközhasználattal jár. Vagy egyszerre többet is ki szeretne próbálni, gyakorolni, hobbiszinten.


Az én környékem pl, ami kertváros az agglomerációban, tehát nem Buda, és nem is a Váci utca, nem egy extra környék, ennek ellenére úgy elszálltak az árak, hogy a közelben lévő konditermek havi bérlete 30.000.- forint. És ez csak a kondi.


Ez, hogyha valaki közalkalmazottként dolgozik, legyen bár tanár, mentős, szociális dolgozó, vagy rendőr, bizony extrém kiadás, főként, ha az illető családos, vagy ha egyéb céljai is vannak az életben az edzésen kívül...


De amúgy józan ésszel még jó fizetésből se dob ki normális ember ennyit egy kondibérletre, márpedig a közelben nincs olcsóbb hely.


Mondhatod, hogy bringázzak, fussak, az ingyen van, és ebben tökéletesen igazad is van, de sportkedvelő emberként nyilván te is jól tudod, mennyit számít a motiváció, mikor valahogy lusta vagy edzeni, vagy fárasztó nap után nehezen veszed rá magadat. És ezt a motivációt az adja, ha tényleg szereted azt a sportot, amit űzöl, nem csak jobb híján csinálod.


Én például éppen emiatt, inkább kihagytam 1 év edzést, de az így félretett pénzből otthonra vettem edzőcuccokat.

Később pedig egyéb engem érdeklő sportokhoz is felszerelést, hogy hobbiszinten űzhessem őket.


Most aztán egyedül gyakorolgatok, és edzőhaverokat szeretnék találni, ami nem egyszerű sajnos. Ezért is a kérdés.

De azt gondolom, számtalan oka lehet, ha valakinek nincs pénze sportolni, vagy bármi egyébre, és nem feltétlen ingyenélő, lusta lúzer az illető.

2017. aug. 27. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
oké téged megértelek kérdező..köszi hogy te értelmesen tudtad lereagálni a véleményemet. nem mindenki volt képes rá. De egyszerűen nem értem meg az embereket..panaszkodnak a fizetésük miatt, meg hogy nincs szabadidejük, mégse tesznek azért, hogy jobb legyen nekik. Bárki indíthat vállalkozást, de ahhoz kreativitás kell, meg némi félretett pénz. de spórolni rá senki sem akar. A másik meg a gyerek..nem kötelező gyereket csinálni. ha valakinek nincs elég pénze a gyereknevelésre+magára, akkor minek vág bele? Meg miért panaszkodik hogy nincs szabadideje? Tény hogy csodás lehet ha az ember családot alapít, de nem kötelező. ha meg ezt választotta valaki, akkor meg ne panaszkodjon, mert nagyon unalmas.
2017. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül a kondi, box és birkózás érdekel. Kondiba hamarosan el kezdek járni amint felépültem egy sérülésből. :)
2017. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Korod, súlyod, magasságod?
2017. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a kérdező már nem elérhető az oldalon. :(
2017. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!