Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat régen és ma. Mi...

Horgászat régen és ma. Mi változott?

Figyelt kérdés

Gyerekként horgásztam utoljára, azóta eltelt 30 év.

Szeretném egy kicsit feleleveníteni az akkoriban is a nagy semmi tudásomat.



2018. júl. 15. 23:18
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Szívesen beszélgetnék horgász témában bármiről.

Nem tudom miért, de sokkal jobban szeretek úszóval horgászni, mint fenekezni. Jellemző ez manapság a profi horgászoknál ? Milyen halakra számíthatok úszós cuccal ? Kárász, keszeg harap a lebegő csalira ? Azt tudom, hogy pontyra fenekezővel érdemes menni.

Alapfelszerelés szempontjából mit javasolnátok (újra)kezdéshez ?

2018. júl. 15. 23:24
 2/25 anonim válasza:
Ha valami eredményt is akarsz elérni sneciken kívül akkor a fenekezést ajánlom :) (kezdő horgász)
2018. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

csukázni is szoktak úszóval

alapvetően két féle horgász van: 1, békéshalas 2, ragadozós

1-nél fenekező a nagyobb testű halakra, kicsikre mehetsz úszóval is, egy jó önsúlyos úszó, és ugyanolyan csali mint fenekezőre ( pl kukorica, meg valami etetőanyag) nagyobb halakra sima etetőkosaras szerelék,nem muszaj egyből a bojli

2,pergetés(legjobb dolog a világon), fenekező(pl, nadállyal, halszelettel), élőhal(harcsázni csónakból vagy partról kis testű hallal akármilyen ragadozóra)


Ami fontos, bárhova is mennél horgászni,le kell vizsgázni(3500ft) ( [link] bal oldalt ott van a tananyag, könnyű) utána kell állami jegy, tagsági(ez olyan4-5ezer ft), és utána tudsz napijeggyel vagy éves engedéllyel horgászni, ennek az ára a helytől függ.

2018. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Úszózáshoz nem érdemes lebegő csalit használni. Ma már úszózásból is több ,,irányzat" van. A hal mérete csak attól függ, hogy hol horgászol.
2018. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e engedélyed. Ha nincs, akkor feltétlenül tedd le a vizsgát.

Utána érdemes egy ismerőssel kimenni és tőle tanulni. Ha nincs, akkor irány a könyvtár és kölcsönözz könyveket a horgászmódszerekről. Könyvek a vizsgához is kelleni fognak.


Hogy konkrétabban válaszoljak a kérdésre:

Régen egy ólommal meg egy horoggal és a rászúrt kukoricával fogtak halat, manapság meg ezerféle etetőanyag és csali van. Némely vizeken ebből kifolyólag a halak elkényelmesedtek, nem veszik fel a hagyományos csalikat. Érdemes nézni először is egy jó helyet, ahol ív a hal rendesen és nem csak a telepített egyedek vannak. Valamint jó jel, ha van nád, bedőlt fák, esetleg szigetek.

Nézz horgászfilmeket. Ezeket érdemes fenntartással kezelni, nem kell mindent megvenni amit mutatnak.

A kezdet nem biztos, hogy könnyű lesz, de nem szabad feladni.

Görbüljön! ;)

2018. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Megnéztem egy horgászvizsgának a felkészítő anyagát.

Ezt képtelen leszek megtanulni.

Létezik az, hogy ezt egy kezdő be tudja vágni ?

2018. júl. 18. 23:14
 7/25 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem olyan nehéz az. Én már régen vizsgáztam, lassan 10 éve, akkor nem volt nehéz, szerintem most se az. Ha benne vagy a pecában, olvasgatsz horgászújságot, tájékozódsz a halakról, módszerekről a neten, akkor már rengeteg mindennel találkozol. Ez nem érettségi vagy egyetemi vizsga, hogy leállnak szadizni, meg rákérdeznek, hogy XY könyvében a 23. oldalon a 2. sorban mi van. Simán tudni fogod, nem lesz gond. Van amit meg kell persze jegyezni, de nem megjegyezhetetlen, meg ez alkalmazható tudás, nem egy bemagolt valami, amit 2 nap alatt elhagysz.
2018. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Aki kezdi, vajon hogyan kezdi el ?

Gondolom az lenne az ideális, ha előbb egy haver, ismerős mellé elszegődik az ember.

Nálam ez biztosan nem működne, tehát kénytelen vagyok nulláról indulni.

A vizsgán milyen jellegű kérdéseket boncolgatnak leginkább ?

Halak felismerése , tilalmi időszakuk, méretkorlátozásuk ?


Arra emlékszem, hogy gyerekként mi volt a vizsgáztató egyetlen kérdése.

Mi a legfontosabb horgászfelszerelés ?

2018. júl. 20. 00:42
 9/25 anonim ***** válasza:
Valamire nem jól emlékszel, mert gyerekként sosem kellett vizsgázni. Ha viszont ifi-ként vizsgáztál, akkor nem kell új vizsga, csak elő kell keresni a régi engedélyt!
2018. júl. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem-nem, gyerek voltam még akkor. Kerékpárral jártam akkoriban. 14 éves koromtól meg segédmotorral. De motorral már sosem mentem horgászni.

És biztosan volt valami vizsga. Épp a napokban beszélgettem a gyerekkori barátommal, együtt voltunk a vizsgán.

Eléggé homályos már az emlék. Előfordulhat, hogy valami engedélyért voltunk bent és akkor volt ez a "vizsga".

A feltett kérdésére határozottan emlékszem, mert egyikünk sem tudta. :)

2018. júl. 20. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!