Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy "nyeletlen fejsze" mennyi...

Egy "nyeletlen fejsze" mennyi idő alatt szokott megtanulni úszni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tudok úszni. Ha betesznek a vízbe egyenletesen gyorsuló mozgással , egyenes vonalban haladok lefelé. Ráadásul bátortalan is vagyok (eufemizmus a víziszonyra).


Egy ilyen alkat mennyi idő + anyagi ráfordítással tanulhat meg úszni (úgy általában)?


A kérdésem komoly, kérem hogy csak komoly válaszokat írjatok.



#víziszony #felnőtt_úszásoktatás
2019. márc. 3. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Kellően sós vízben lebegni fogsz. Ahogy a fejsze is a higanyban.
2019. márc. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tudományos megközelítést. Nem vagyok hülye, pusztán úszni nem tudok.
2019. márc. 3. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hadd írjak én is egy félig tudományos megközelítést. Elnézést érte előre is. Az emberi test átlagos sűrűsége kisebb, mint a vízé. Így Archimédesz törvénye miatt lebeg a vízen. Ha elhiszed, hogy tudsz lebegni. Ha nem hiszed el, elsüllyedsz. A pszichológia képes legyőzni az Archimédesz törvényt. Szerintem.

"Sajnos" a légzőszerveink nem a fejünk búbján vannak, ami kiállna a vízből lebegéskor. Ezért kell megtanulni levegőt venni úszás közben.

Türelmes oktató kell hozzá. Aki jól ráérez arra, mi nem megy. Pár hónap után simán lehet eredmény. Érdemes belevágni.

2019. márc. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy éhes cápa mellett azonnal!
2019. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!