Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb malware,...

Melyik a legjobb malware, spyware és társai eltávolító?

Figyelt kérdés
Avast Free Antivírust használok napi vírus definícíó frissítéssel évek óta és gond nem volt. Tegnap beszedtem egy olyan programocskát - Avast nem jelzett- hogy az Opera böngésző mellett megnyitja a IE8-at és reklám oldalakat dobál fel. Újraindítva az XP-t az "Üdvözöljük" képernyőnél lefagyott, ezt sikerült az XP újratelepítésével mogoldani mostmár indul a gép. Ezt a programocskát mivel tudnám eltávolítani és a letöltésüket milyen free használható proggammal lehetne -Avast mellé telepítve- megakadályozni? Vagy az Avastot is cseréljem le?
2011. febr. 20. 13:45
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Keresések eredménye:

ESET Online Scanner: negatív

Avast! Free Antivírus teljes rendszervizsgálat: negatív

Trojan Remover: nagyon lassú, félbehagytam

Malwarebytes: pozitív, ő a nyerő!

Köszi a felkutatási segítséget!

Megelőzésben úgylátom még nincs egyezség. Várok még.

2011. febr. 20. 15:53
 12/49 A kérdező kommentje:
Avast vitához: mint írtam nekem több éve /2007-től/ ez van, eddig semmi gond nem volt, de 4 év alatt ha talán háromszor jelzett, pedig töltök le mindent! Néha azt hiszem, hogy nem is működik, csak a frissítésekből látom, hogy ott van.
2011. febr. 20. 16:13
 13/49 anonim ***** válasza:
Mert nem csinálsz hülyeségeket a neten:)
2011. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Szóval: Az avast mellé még mit tegyek fel ami frissíti magát automatikusan és a definíciót is?
2011. febr. 20. 16:27
 15/49 anonim ***** válasza:
78%

Azért csak 4-5-ször riasztott, mert a többi dolgot átengedte.

Attól még, hogy nincs tünete, lehet fertőzés egy gépen. A mai kártevők nem arra mennek, hogy lelassítsák a gépet - ill. nem mind arra megy.

Fél évig nem volt vírusirtóm régebben - hosszú, hogy miért... még nem tudtam újratelepíteni a már fertőzött gépet, nem is lett volna mivel, azonban Ősöm nem volt hajlandó, mivel látszólag semmi baj nem volt - és a Virustotal.hu segítségével tudtam, hogy mindenfélével tele volt a gépen. Illetve a C:\ gyökere is tele volt fájlokkal. Ugye normál esetben mappák vannak ott meg kb. 5 fájl - nekem volt 100. És fél év után kezdett a dolognak tünete lenni...

2011. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vársz,hogy tökéletes védelmed legyen,akkor hiába.


Nem csak az avast enged át dolgokat,más vírusirtó is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__1..

2011. febr. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Igazából elég lenne annyi, hogy ezeket a reklámot félpercenként feldobáló "vírusokat" /mi a hivatalos nevük?/ valami megfogja. Ezek nagy kárt nem okoznak, de nem fogja meg semmi őket? Szerencsém volt mert az adatok megvannak!!
2011. febr. 20. 17:12
 18/49 anonim ***** válasza:
78%
A többi vírusirtó normál esetben (értsd: naprakészek, legálisak, netalán-tán az alapbeállításoknál erősebbre vannak állítva) sokkal kevesebb dolgot engednek át. az avast!-nak főleg az új kártevők elleni védelme 0. Az adatbázisa régen jó volt, de egyre rosszabb az is.
2011. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
Ezt elmondhatod még ezerszer is,attól még nem lesz igaz.Bár lehet,hogy tudod hiteles statisztikai adatokkal igazolni,akkor sorry.
2011. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
21%

Elmagyaráznád, miért fűt a vágy, hogy dicsőítsd ez a sz.rt? Ugye te se tudod bizonyítani, hogy megfelelő, használható vírusirtó? Tudsz jó sok tapasztalatot felmutatni? Tudsz teszteredményt (igen, hiszek egy csomó független nemzetközileg elismert tesztnek)?


Ja, hogy még azt se hitted el, hogy lassítja a gépet.... pedig erősen lassítja. De mindegy...

2011. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!