Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb malware,...

Melyik a legjobb malware, spyware és társai eltávolító?

Figyelt kérdés
Avast Free Antivírust használok napi vírus definícíó frissítéssel évek óta és gond nem volt. Tegnap beszedtem egy olyan programocskát - Avast nem jelzett- hogy az Opera böngésző mellett megnyitja a IE8-at és reklám oldalakat dobál fel. Újraindítva az XP-t az "Üdvözöljük" képernyőnél lefagyott, ezt sikerült az XP újratelepítésével mogoldani mostmár indul a gép. Ezt a programocskát mivel tudnám eltávolítani és a letöltésüket milyen free használható proggammal lehetne -Avast mellé telepítve- megakadályozni? Vagy az Avastot is cseréljem le?
2011. febr. 20. 13:45
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

NE!! Ne lopj már bizt.porgramot, még meg is járhatod.


Az ingyenes AVG-t használd. Kibírod, ha külső / vagy az XP falát kell hozzá használnod!!!


Ha AVG I.S.-t akarsz, fizess is érte!!!



És nézz utána, milyen veszélyekkel jár a bizt.programok lopása...

2011. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

Az AVG lopása annyiból áll, hogy beírsz neki egy kulcsot. Akár billentyűzetről gépeled be, akár egy szöveges fájlból másolod, teljesen ártalmatlan. A telepítő fájlt meg természetesen a hivatalos oldalról szeded le.


Ha dolog etikai oldalát nézzük, akkor persze, nem szép dolog lopni, de ugyanúgy nem szép dolog szegény országban ugyanolyan drágán (esetenként drágábban, 1$=1€ árfolyamon) árulni a szoftvereket, mint pl. az USA-ban.


AV szoftverek esetén ez különösen fontos, hiszen irdatlan összegbe kerülnek, és a dolog általában mindössze egy évig érvényes, aztán fizethetsz újra. Lóf*szt, amikor kenyeret is kell venni meg gázszámlát fizetni.

2011. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval! AVG FREE tökéletesen megfelel, semivel sem rosszabb vírusirtó, mint az IS azzal a különbséggel, hogy néhány extra funkció nem műküdik benne. Az Identity protection ugyanúgy működik, a felismerése ugyanolyan jó, a link scanner ugyanúgy megfogja, amit kell, és így tovább. AVG free mellé felraksz valami tűzfalat (Comodoval nekem voltak rossz tapasztalataim, és nem beállítások, hanem bugok terén, szóval inkább Zonealarmot ajánlom).
2011. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de az AVG-nek van ingyenes verziója, és van mellé pár ingyenes tűzfal-alternatíva. Ha teljes Internet Security kell, abból is ingyenes is, asszem 3 alternatíva, de lehet, hogy csak kettő.


Sokan használják u.azzal a kóddal az AVG-t, aztán egyszer csak le lesz kapcsolva, és nincs tovább frissítés. De könnyen lehet fertőzött az oldal, ahonnan a kódot szerzed.

2011. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Azt még mindig nem értem, hogy az Avast, hogy engedhet át egy ilyen vírust? Akkor mit csinál komolyabb vírus esetén? Az Eset Online sem találja meg? Furcsa!
2011. febr. 20. 20:45
 36/49 anonim ***** válasza:
Amúgy pont, hogy a gyengébb kártevők észre-nem-vétele kevésbé rázós. Bár, az avast! erősebbeket se vesz észre sokszor.
2011. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
De ez a vírus az XP-be is bele piszkált, mert nem indult, akkor mégsem a legkisebb!
2011. febr. 20. 20:52
 38/49 A kérdező kommentje:
A válaszokat olvasva egyik sem teljesen megbízható. Így nem is akarom az Avastot tovább bántani: rosszkor voltam rossz helyen és becsúszott.
2011. febr. 20. 20:58
 39/49 anonim ***** válasza:
Ha akarod, hagyd fent. De ugye az 5-öst használod? 5.1.889?
2011. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Megnéztem a verziószámot: igen
2011. febr. 20. 21:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!