Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusellenőrzést csinálok a...

Vírusellenőrzést csinálok a laptopmon (ESET NOD32) és 23%-nál 33-at talált. Honnan jön ennyi,1 hete vittem a számítástechnikai boltba vírusirtásra ( Nem is járok "gyanús" oldalakon mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 14:57
1 2
 1/13 Tengor ***** válasza:
53%
Használsz tört szofvereket?
2014. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tengor ***** válasza:
53%

Ne privátba!

"Szia

Az mit jelent? Már 41-et talált ilyen nincs:(("

Fizettél a Windowsért, az Office-ért az Esetért, amit használsz v. csak úgy feltették őket?

2014. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fogalmam nincs...17/l vagyok,egyik rokonunk foglalkozik ilyenekkel ő "csinálta" ...Megkérdezem apát majd..

Ha nem legálisan van fent,amiatt lehet?

2014. febr. 17. 15:10
 4/13 Tengor ***** válasza:
36%

Ez nem olyasmi, amit a 17 éves lányok nem, a 16 éves fiúk pedig már tudhatnak...

A nem legális szoftverek gyakran vírusosak, ill elősegítik a vírusok elszaporodását.

2014. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!:)

Hát tudom,hogy nem oylan,de én nem értek sajnos ilyenekhez:(

2014. febr. 17. 15:20
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
A nem legális szoftverek miért vírusosak és rosszak? Ki és miért tesz bele vírust? Tudom hogy alap kérdés csak mégis?
2014. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tengor ***** válasza:
53%

#6, a cracker szerinted a két szép szemedért fogja neked ingyen elérhetővé tenni a fizetős szoftvert? Fogsz te neki pénzt utalni, hogy kifejezd a hálád? Persze, hogy nem.

Ugyanakkor ha el tud adni egy SPAM küldő vagy egy zombi hálózatot, abból neki már meg is van a bevétel forrása.

Hibák: a szoftver crackelése nem triviális. Egy más által írt kódot módosítani úgy, hogy egyrészt megkerüld a beépített biztonsági rendszert, illetve ne okozz egyéb kárt és mindezt gépi nyelven, nem egyszerű és nem is tanítják az egyetemen se.

2014. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ezek mire jók neki és mit csinálnak a gépen?
2014. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tengor ***** válasza:
38%
#8, olvass utána: ddos, zombi hálózat, spam szerver, hátsó ajtó
2014. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. A rokonotok nem ért a géphez, ne vele szereltessétek. Egyébként kevés az információ, így nem lehet megmondani miért vírusos. Honnan jött a laptop, új, használt, ki használta eddig stb.

2. Mindig a felhasználó a legnagyobb veszélyforrás.

Én menteném a fontos dolgokat, formáznám (~törlés) a merevlemezt és újratelepíteném a rendszert. Kevesebb munka lenne vele mint rendbetenni a jelenlegi rendszert. A vírus sosem jó dolog.

Milyen oldalakon járkálsz, mit szoktál csinálni a neten? Programokat szoktál telepíteni? Más használja rajtad kívül a gépet?

2014. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!