Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusellenőrzést csinálok a...

Vírusellenőrzést csinálok a laptopmon (ESET NOD32) és 23%-nál 33-at talált. Honnan jön ennyi,1 hete vittem a számítástechnikai boltba vírusirtásra ( Nem is járok "gyanús" oldalakon mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az ESET NOD32 Antivírus7 és az ESET Smart Security7 is FIZETŐS. Illetve lehet havonta újságkóddal is használni. Ez így nem védelem!

Az az érzésem, hogy az operációs rendszertől kezdve MINDEN tört, nem valódi, méghozzá torrentről leszedett, vírusos és rossz. Valódi szakember újratelepítené és megtanítana téged is az alapokra. Ez így nem fog menni.

2014. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Vásárolt licensz,azt írja (nem tudom ez mit jelent,ilyenhez analfabéta vagyok),de azóta kiderült mi volt rosszul beállítva...

Köszönöm a válaszokat! :D

2014. febr. 18. 08:12
 13/13 anonim válasza:

#7 #11

Ez ebben a formában nem igaz. Van aki kártékony programokat szeretne terjeszteni a programtöréssel, viszont talán ez a legritkább. A trójai típusú kártevők terjesztésének számos sokkal egyszerűbb módja van, mint a programtörés megvalósítása és abban elrejtés.

Miért csinálják? Lehet személyes motiváció (pl. „mert képes vagyok erre és megtehetem”), vagy csak hobbiból is. A nyílt forrású projektekért ki fizet? Számtalan fejlesztő mindenféle juttatás nélkül dolgozik nyílt projekteken (lehet rész vagy egész), mégsem trójai terjesztés a projektek célja.

A „minden tört program kártékony”, az a szoftvercégek és jogvédőszervezetek kampányszövege.


Kérdező, valóban vidd el szakemberhez a gépet, egy újratelepítés majd megoldja a problémát egy kis ideig. A „nem gyanús” weboldal nem jelent semmit. A vírusok jelentős része megbízhatatlan weboldalakról terjed. Gyakran elég egy oldalon az egérmutatót csak áthúzni egy kép felett, még kattintani sem kell, és az ajándékcsomag már települt is.

Ha hosszabb életű rendszert szeretnél, akkor a karbantartását is szakemberre kell bízni (programok telepítése) és soha sem rendszergazdai fiókkal használjuk a számítógépet, így kisebb az esélye annak hogy valami kéretlen települ a rendszerbe.

2014. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!