Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen op.rendszert érdemes...

Milyen op.rendszert érdemes feltelepítenem a gépemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg Ubuntu 16.04 LTS van rajta, de újra akarom telepíteni. Én Win XP-ben gondolkozom, mert azt könnyebb kezelni, mint a Linuxot. Ha pedig nem éri meg fel tenni ezt, akkor újabb Ubuntu verziót megéri vagy maradjon a jelenlegi?


Itt a számítógépem tulajdonságai:

CPU: Intel Atom, 1,6 GHz x 2

Winchester: 155,2 GB

RAM: 2 GB

Videókártya: Intel 945GME x86/MMX/SSE2

Jelenlegi op.rendszer: Ubuntu 16.04 LTS, 32 bit


Előre is köszi a válaszokat! 🙂



2021. jún. 8. 09:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
hát igen kérdező de egy probát megér
2021. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
32%

10-20 éves oprendszereket hova?

Manjaro +1 vagy Windows 10...

2021. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
91%

22/22 nincs driver támogatás gondolom a kérdező játszani is akar rajta

Úgyhogy a win 10 felejtős DE nekem mindegy tőlem felrakat egy DOS 5:0 is

2021. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha van felesleges időd akkor tegyél nyugodtan 10et. Megnyitod a bongészőt és lőttek a ramodnak. Onnantól jön a csiga tempó. Maradnák a linux mellett. Xp-vel nem fog menni rendesen a net, mert az új böngeszők már nem támogatotak rá. Ha mindenképp windows kell, vegyél bele 2 vagy 4gb ramot pluszba.
2021. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
84%
#24.Chrome meg fogja enni Manjaron is szóval ilyen téren lényegtelen.
2021. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
67%
Win98 - hogy hangulatos legyen.. ;)
2021. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Én megpróbálom Win 7-et, ha nem jó, akkor ráteszem az Ubuntu 18.04-et. Már mindenképpen újra kell tenni, sok bajom van vele. A Linux-ot meg nem nagyon szeretem használni (csak azért van rajta Ubuntu, mert így kaptam meg egyik ismerősömtől). Apropó: valaki tudja honnan lehet letölteni az Ubuntu 18.04 32 bit magyar verzióját? Már kerestem sok helyen, de nem találtam sehol se.
2021. jún. 8. 11:45
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

De Ubuntu-t nem érdemes rá tenni mivel a GNOME iszonyat memóriaigényes.

Akkor már Xubuntu-t...

[link]

Ezt inkább, kiválaszthatód majd a telepítőben a magyar nyelvet.

2021. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez egy elavult, eléggé bővíthetetlen laptop ( [link] ): memóriából max 2 GB rakható bele - az alaplapi chipkészlet ( [link] ) korlátozza; a videovezérlő ( [link] ) integrált, nem bővíthető (a videók lejátszásában nem segít); a processzor ( [link] ) BGA-foglalatos, forrasztott - maximum a merevlemezt lehet kicserélni SSD-re.


Modern rendszerekből - ha biztonságosan akarod használni a gépet - a Windows 10 bár esélyes, hogy felmenne rá:

[link]

de nem lenne egy öröm a használata.


Bár egy kisebb rendszerigényű ablakkezelővel - LXDE, XFCE, Openbox,... - ellátott, 32 bites, modern, jelenleg is karbantartott Linux disztribúció - Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint XFCE, Debian, Manjaro XFCE,... - kevesebb erőforrást enne ( [link] ), de a felhasználói programok - például a böngésző - ugyanolyan erőforrás-igényes minden rendszeren. Pláne, hogy a videovezérlő nem segít a videók dekódolásában, így a processzorra hárul a feladat - így nagy felbontású, magas tömörítésű videókkal csak a gond lesz.


Irodai feladatokra, képnézegetésre, egyszeribb böngészgetésre, levelezgetésre még csak-csak elmegy, de ez bizony egy 2009-es, eleve kis teljesítményű gép - eljárt felette az idő. ;(

2021. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

#28

Akkor lehet majd rajta filmet nézni, régi játékokat játszani? Nekem csak ez számít. A jelenlegin lehet. Ha nem akkor inkább újra teszem és ugyanez lesz. Meg mennyire különbözik a Ubuntu 16.04-től? Nehezebb kezelni, mint ezt?

2021. jún. 8. 12:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!