Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kali linuxot így...

Hogyan tudok kali linuxot így rakni a gépre?

Figyelt kérdés
tehát az van hogy van 1 win10-es pc-m, 1 merevlemezzel és azt akarnám megcsinálni, hogy a win10 mellett mehessen 1 kali is. Nem tudom ez lehetséges -e? és nem virtuális virtualis gép kéne :) a másik problémám, hogy amikor próbálok a gépbe bedugni egy másik hdd-t akkor az nem veszi be, tehát kihuzom arrol amin most van és bedugom a másikba akkor azt nem érzékel viszont ezt ami az alap az igen. és ezeket, hogyan lehetne megoldan?

2022. dec. 3. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont Kali? Azért, mert felteszed, még nem leszel Hacker :)


Persze, hogy lehetséges:

https://www.youtube.com/watch?v=BRk71KypnBg

(Win32 Disk Imager helyett használj Rufust - rufus.ie -)



A második kérdésedet nem értem. Nem érzékeli a számítógéped a második merevlemezt? Ha van SSD-d, az letilthat néhány SATA portot.


Először próbáld meg a biztosan működő és jelenleg is érzékelt merevlemezzel kicserélni, zárd ki, hogy hibás a HDD, amit rá szeretnél kötni a PC-re pluszban.


Ha ez megvolt, teszteld több SATA portban is a HDD-t, a biztosan működő kábellel. Ha találtál olyan portot, amin működik, arra rákötheted a lemezt. Ha úgy nem működik, akkor hibás a SATA kábel, ezt pótolhatod párszáz Ft-ból.

2022. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az első kérdésemre a választ köszi :) a másodikat viszont lehet én írtam el vagy te nem értelmezted jól :D. Szóval a gépben 1 db satás hdd, amit ki akartam cserélni 1 másikra tehát legyen az 1 ik hdd Y a másik meg K és én az Y-t amit alapbol benne van azt akartam cserélni Y-ra. nincs másik hdd vagy ssd, de igazad van nem kizárt hogy hibás volt :)
2022. dec. 3. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután lehúztad a régi lemezt és feldugtad az újat, újra kell indítani a gépet mert a bios nem veszi észre másképp a cserét.
2022. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rádugtam az újat, elinditottam és bedobott a biosba és aztan ujra inditottam ott és f11-el a bootmenuben nem volt semmi
2022. dec. 3. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4/

Akkor minden rendben.

Most telepítsd a linuxot pendriveról.

2022. dec. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
100%

Ne a bootmenüben keresgélj, hanem a BIOS menüben. Valószínűleg az új device-on nincs boot bejegyzés, adni kell egyet. Ha legacy BIOS, akkor a boot state kell beállítva legyen valamelyik partíción, ha UEFI, akkor pedig egy vfat 512M-s partíció kell a megfelelő efi könyvtárakkal, GPT lemezen.


Miért pont Kali? Ha ilyen apróságokon elakadsz, akkor sok sikerélményed nem lesz. A video tutorialokat meg felejtsd el, neked pont nem olyan a géped semmilyen formában. Olvasd inkább a howto oldalakat.

2022. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!