Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatja-e a szomszédom a...

Használhatja-e a szomszédom a megkérdezésem nélkül az én routerem által elérhető internet szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a szomszédom élvezi az én routerem előnyeit. Se szó, se beszéd, rácsatlakozott. Rosszindulatú, sunyi alak, ehhez is van képe. Mit tehetnék?
2011. márc. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Konkrét segítség kellene, mert ez a szemtelenség mindennek a teteje. Szétverte az ereszcsatornát a tetőjavításnál, ami miatt négyszer ronggyá áztunk . Épp most csináltattuk meg harmincezer forintért. Még a bádogosoknak is nekiment.
2011. márc. 10. 21:29
 12/43 anonim ***** válasza:
hol laksz?
2011. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Falun lakom. Éppen most tudtam meg, hogy ez az arcátlan szomszéd nagyon jóban van azzal a szerelővel, akit hívni szoktunk a géphez. Lehet, hogy ő súgott neki. Ezért is lenne jó, ha magunk meg tudnánk oldani a titkosítást/kódolást. Ehhez kellene a segítség.
2011. márc. 10. 21:39
 14/43 anonim ***** válasza:
van msn-ed?
2011. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Nem is tudom. Míg egy gépünk /asztali/ volt, akkor használtam, de a laptopon még nem.
2011. márc. 10. 22:00
 16/43 P.O.C. ***** válasza:

Figyu!


Ennyi információ még kevés lesz! Jó lenne tudni a routered márkáját és pontos típusát.

Vezetéken gondolom nem tudja lopni, csak meglátnál egy plusz kábelt a routerodban, ami a "kedves" szomszédod háza felé vezet. Így marad a Wi-Fi, az meg csak alaposan le kell védeni. A mai Wi-Fi -s routerek erre számos lehetőséget kínálnak: jelszóval való titkosítás -amit már írtam, MAC cím szerinti szűrés, SSID elrejtése, Wi-Fi hatótáv csökkentése, stb..

A legjobb ezeket a lehetőségeket kombináltan alkalmazni.

2011. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

P. O. C !


Ilyen Wi-fi-nk van:


[link]


Köszönöm, hogy jóindulattal próbálsz segíteni.

2011. márc. 11. 16:56
 18/43 P.O.C. ***** válasza:

Ez egy Wi-Fi Access Point, routerként nem használható. Akkor az még csatlakozik egy routerhez is? Milyen internet előfizetésed van, és ahhoz milyen modemet vagy modem-routert adtak?


(Minden esetre jó meg bonyolította az a tag, aki csinálta neked ezt az egészet. :D Elég lett volna egy Wi-Fi -s router is és kész. Ráadásul a Wi-Fi Access Point -ok drágábbak is, mint a Wi-Fi -s router -ek..)

2011. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Holnap megnézem a padláson. A router az én laptopom miatt kellett. Az a gyanúm, hogy a szolgáltató dolgozója adta a tippet és segítséget a szomszédnak a csatlakozáshoz. És éppen őt kérjem meg, hogy szabadítson meg tőle? Faramuci helyzet. Jó lenne, ha én meg tudnám oldani, mert nem bízom benne.
2011. márc. 11. 20:51
 20/43 anonim ***** válasza:
Ez az ún. üldözési mánia.
2011. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!