Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatja-e a szomszédom a...

Használhatja-e a szomszédom a megkérdezésem nélkül az én routerem által elérhető internet szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a szomszédom élvezi az én routerem előnyeit. Se szó, se beszéd, rácsatlakozott. Rosszindulatú, sunyi alak, ehhez is van képe. Mit tehetnék?
2011. márc. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Sejtésem a következő.Wifi routerrel osztod meg a netet a két számítógéped között.A laptop csatlakozik a routerhez wifin.A laptopon az elérhető hálózatok között pedig látod a szomszédod wifi routerét és még azokat amik a közelben vannak.

Ilyen fokú technikai hozzá nem értés esetén nem tudok mást tanácsolni,kérj meg valami ismerőst,aki valamennyire ért hozzá,hogy állítsa be neked.

2011. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 P.O.C. ***** válasza:

Még jó, hogy korábban kérdeztem, hogy az Internet szolgáltató Edimax márkájú Access Point -ján kívül (ami a padláson a mikrohullámú szolgáltatást veszi) van-e más hálózati eszköz?!


Ezek szerint mégis van egy Wi-Fi router is, aminek a WAN portja a padláson lévő AP-be csatlakozik és megosztja a netet, és aminek márkáját/típusát még mindig nem tudjuk.


Ha az a Wi-Fi router nincs titkosítva, akkor onnan valóban tudják lopni a netet.

A laptopodon, meg csak azért látod a szomszédaid nevét, mert erős a laptop Wi-Fi adaptere, és látod vele vele a környező Wi-Fi hálózatokat is.


Ami a beállításokat illeti, az előző válaszolónak igaza van. Szakembert kell megbízni, mert te nagyon nem vagy képben.

2011. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:
Két utolsónak köszönöm a válaszát.
2011. márc. 25. 17:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!