Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatja-e a szomszédom a...

Használhatja-e a szomszédom a megkérdezésem nélkül az én routerem által elérhető internet szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a szomszédom élvezi az én routerem előnyeit. Se szó, se beszéd, rácsatlakozott. Rosszindulatú, sunyi alak, ehhez is van képe. Mit tehetnék?
2011. márc. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
21.06-os! Menj a fenébe. Ha neked annyi kárt okozott volna, a garázsod elé állna, belerúgna a macskádba, ököllel szétverné a levelesládádat... nem is sorolom. Nos, akkor te mit szólnál? Inkább hallgatnál a buta fejeddel. Ha pedig annyira szövegelni akarsz, irj levelet a Mikes Kelemennek!
2011. márc. 11. 23:29
 22/43 P.O.C. ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

A router az én laptopom miatt kellett."


Nem router, hanem Wi-Fi Access Point (a továbbiakban csak AP). Önmagában ez Internet megosztásra nem képes. Ezért kéne tudni pontosan ez az AP milyen készülékbe csatlakozik. Vagy egyáltalán mit keres ez a padláson? Csak nem mikrohullámú Internet szolgáltatóról van szó?

2011. márc. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
De bizony mikrohullámú internet szolgáltatásról van szó, hiszen falun élünk. Nincs velük semmi bajunk.
2011. márc. 12. 21:11
 24/43 P.O.C. ***** válasza:

Én is falun élek, de már van ADSL régóta. :)

De ennek ellenére is tudnom kell milyen hálózati eszközök vannak, és azok hogyan csatlakoznak egymáshoz?

Másképp sajnos nem tudok segíteni.

2011. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

P. O. C ! Ezt találtam a padláson:


[link]


Talán így már tudsz segíteni.

2011. márc. 13. 22:17
 26/43 P.O.C. ***** válasza:

Ez az az AP, ami kapcsolatban van a szolgáltatóval. Csak ennyi a feladata. A szomszédod nem tud rácsatlakozni. Ha mégis, az ellent mondana az általános szerződési feltételeknek. Ennek beállításaihoz amúgy sem lehet hozzáférni, mert a legtöbb szolgáltató jelszóval védi.


Szóval, akkor ez hová csatlakozik? Az asztali gépbe? Vagy erre van még kötve egy Wi-Fi router is, ami a laptopodnak szórja a netet Wi-Fi -n?

2011. márc. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Van egy asztali gépünk, egy laptopunk is lett később. a Wi-Fi az asztali géphez van csatlakoztatva. Biztos, hogy él az én Wi-Fim adta lehetőséggel, mert mikor elment a netem néhány napja és vissza próbáltam hozni, mindkettőnk nevét kiírta. Innen tudom úgy, hogy ez holt biztos! Csak lestem, hogy kerül ez ide /bartl, ez a neve, ezt írta ki/
2011. márc. 14. 11:41
 28/43 P.O.C. ***** válasza:

Ez még nekem mindig nem tiszta. Szóval a szolgáltó AP-ja az asztali gépre van kötve, de onnan a laptopodnak mi szórja a netet? Van a gépedbe egy +WI-Fi adapter?

De hol láttad a szomszédod nevét? Mert a szolgáltató AP-ja azt tuti nem írja ki a Windows-ban.

2011. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni. Nagyon nem értek az egészhez. Mikor megvettük a laptopot, akkor vettük hozzá a Wi-Fi-t. Nyilván - gondlom én - azért tudok kimenni a kertbe a laptoppal vezeték nélkül is. Ott láthatta, hogy ez egy lehetősg neki is. De én csak néhány napja vettem észre /ahogy az imént leírtam/, mert kiírta a gépem a nevét. Különben magamtól az életben nem jövök rá. Akkorák lettek a szemeim, mint a dió.
2011. márc. 14. 11:58
 30/43 P.O.C. ***** válasza:

Hát ha nincs egyéb hálózati eszköz, akkor mást nem tudok elképzelni, minthogy a szolgáltató AP-ja nem csak veszi a mikrohullámú netet, hanem szórja is. Erre meg nagyon sok AP képes.

Viszont a szolgáltatód akkor ezzel megszegte az ÁSZF -t, nem is kicsit. Így a helyedben vagy bejelentést tennék, vagy azonnal szerződést bontanák.

A szomszédot nevét továbbra sem értem, hol láttad? Ez csak úgy tudnád megnézni, ha bejeleneteznél az AP beállításaihoz, és lehívnád a kliens listát.

Bár ezért, hogy mindketten egyazon AP-hoz csatlakoztok, így helyi hálózatot is alkottok egyben. Ezért esetleg a hálózati kapcsolatoknál láthatod a számítógépének nevét, de erre kicsi az esély.

2011. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!