Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet kéne vennem,...

Milyen gépet kéne vennem, kifejezetten Linuxos célokra?

Figyelt kérdés
Egyenlőre van egy ócska béna notebookom, 7 éves, és még szinte a Mint sem fut el rajta normálisan, túlmelegszik, minden baja van, szóval kéne egy új notebook, vagy laptop, hordozható gép. Tudom hogy a Linuxot nem támogatja pl az ATI, és nem igazán értek a hardveres dolgokhoz. Milyen gépet kéne vennem, amin semmi baja nem lenne a Linuxnak, teljes mértékben ki tudnám használni ?

2015. júl. 13. 20:34
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Én nem szeretem az UBUNTU-t, eléggé csicsás meg...gagyi ahogy kinéz. A Mint az összes közül amelyik leginkább tetszik :D

Nem igazán értettem eddig ki mit mond, szóval bocs ha leszóltam valakit :D

2015. júl. 14. 17:21
 12/29 anonim ***** válasza:

Nem csak ez a 2 disztró létezik.Hanem több száz.Van olyan is amiről még én sem hallottam.

Amik ismertebbek:Fedora,Ubuntu,Mint,Mageia,Elemantary OS,Arch,Puppy,Gentoo,Slacwarel...

2015. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem csicsás disztrókat szereted akkor a Debian-t ajánlom.Stabil és egyszerű.Viszont barkáncsolni azt kell de utána egy atom stabil rendszer lesz.
2015. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Az , hogy melyik mennyire csicsás az a DE-en múlik és nem a disztrón , mert bármelyik DE feltelepíthető bármelyik rendszerre (más kérdés , hogy sajnos sok disztró csak egy DE-re van kihegyezve).

Az eredeti rendszereket érdemes próbálgatni: Debian , Redhat , Arch , Slackware , Gentoo , Gobo , LFS.

Ennyi rendszer létezik , a többi ezek valamelyikének a forkja , és kb annyiban különböznek az eredetitől , hogy van saját installerük , esetleg egy szoftverközpont , lógó , háttérképek , vagy egy saját felület , de sokszor pont ezek okozzák a gubancokat és az instabilitást a használat közben.

2015. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért remélem nem csak a külső alapján ítélsz. :)

Például ez is Xfce felület:

[link]

meg ezek is:

[link]

[link]


Szóval az operációs rendszer nem azonos a grafikus desktop felülettel, és a felület is olyan szinten átszabható, hogy rá sem ismersz. :)

2015. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nekem az XCFE a kedvencem.Egyszerű és letisztult.

[link]

De amugy nem úgy gondoltam a csicsás szót hanem úgy hogy minde be van állítva.

2015. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nekem a Mint-é jön be, és sajnos ilyen oprendszer téren nekem sokat számít a kinézete, mert nem értek a beállításához, mert hülye vagyok hozzá :D
2015. júl. 14. 18:52
 18/29 A kérdező kommentje:
Windowsból a Vista borzalmasan néz ki, a WIN7 tűrhető, a 8.1 az ami normálisnak mondható. XP-t sem szerettem.
2015. júl. 14. 18:53
 19/29 anonim ***** válasza:

Vista:tul csicsás és sok memoriát eszik.Többet mint a 7.

7:szerintem a legjobb Windows.Egyszerű és letusztul.

XP:Kinézetével nekem nincs bajom.A régi szép idökre emlékezetet.:)

8.1:Telefonná akartak átlakítani a PC-t.Ez nem jött össze.Mert a csempéket sokan számüzték.Nekem nem jött be.És sok benne a kombatiblis probléma ugyan ugy mint a Vista-ban.

Mint szerintem nem fapados.De mivel az Ubuntun alapszik így a hibái nagy része megmaradt ezért én töröltem is az első frissítés után mert elpatkolt az ablakkezelő és míg kigugléztam volna a megoldást addig disztrót váltottam.Nem bántam meg.A Mint és az Ubuntu ismerkedésnek jó de ha komolyabban akkarsz Linux-ot használni hosszútávon akkor nem.

2015. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
És akkor hosszútávra mit ajánlanál ? :D
2015. júl. 14. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!