Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet kéne vennem,...

Milyen gépet kéne vennem, kifejezetten Linuxos célokra?

Figyelt kérdés
Egyenlőre van egy ócska béna notebookom, 7 éves, és még szinte a Mint sem fut el rajta normálisan, túlmelegszik, minden baja van, szóval kéne egy új notebook, vagy laptop, hordozható gép. Tudom hogy a Linuxot nem támogatja pl az ATI, és nem igazán értek a hardveres dolgokhoz. Milyen gépet kéne vennem, amin semmi baja nem lenne a Linuxnak, teljes mértékben ki tudnám használni ?

2015. júl. 13. 20:34
1 2 3
 21/29 Tom Benko ***** válasza:
Hosszú távra? Debian, Arch, Gentoo, Slackware, RedHat. És máris érdemes hozzászoknod a gondolathoz, hogy ha azt akarod, hogy pontosan hozzád idomuljon a rendszer, akkor ahhoz tudni kell a beállítását. Nincs olyan program, ami bemutatja az összes beállítási lehetőséget, egyrészt túl sok van, másrészt egyszerűbb kézzel. De ha kérdezel, akkor a legcsodálatosabb szoftvert használod - a gondolkodásod.
2015. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nos egyenlőre amíg hozzászokok a rendszerhez, a logikához, stb, addig maradok a 17.2-es Mint-nél :)

Utána elképzelhető hogy megnézem milyen a többi, de muszáj elsőnek megszoknom :D

Notebookomra is ezt raktam fel 2 hónapja, csak megzavarodnék ha itt is más lenne, meg ott is.


[link]


Szokom a rendszert, és eddig meg kell hogy mondjam, annak ellenére hogy sok dolog nehéz benne, 11 évnyi Windows logikával a hátam mögött, nagyon tetszik. Nekem új, és feltérképezetlen dolog. :D

2015. júl. 16. 15:55
 23/29 anonim ***** válasza:

Arra , hogy megismerkedj az alapokkal jó lesz a Mint is. A Debian pl annyiban különbözik tőle , hogy 100%-ig szabadszoftver , könnyebb testreszabni , kevesebb bug , több csomag, független rendszer.

A kezdőknek érdemes elvetni a régi beidegződéseiket , és ez az os kinézetére is vonatkozik. Ugyanis ezek a rendszerek pontosan úgy fognak kinézni ahogy a felhasználó akarja. Az általad használt minthez is lehet telepíteni bármilyen felületet (kde , xfce , mate , cinnamon ,lxde stb) amik mind eltérő megjelenésűek

2015. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Nos egyenlőre amíg hozzászokok a rendszerhez, a logikához, stb, addig maradok a 17.2-es Mint-nél"


Egyetértek, én is ezt akartam javasolni. Egyelőre a hosszútáv ne azt jelentse, hogy majd 20 év múlva is minden igényedet kielégítse, hanem kezd egy jobban kézreálló rendszerrel. Ezt is évekig fogod használni szerintem, hálás kis jószág, ha megismered.

2015. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Nehéz, de ahogy linkeltem is, ez a testreszabás nem ment volna segítség nélkül. XFCE felületet ajánlottak meg telepíttettek velem, mert a MATE-tel gondok voltak, de úgy voltam vele hogy nem az a lényege hogy mindenre van megoldás ? Rákerestem, és egy kb 5 éves oldal megmondta mit kell csinálni, és működik normálisan. Tetszik. Igaz nincs rá sok minden, de kit érdekel ? :D
2015. júl. 16. 19:48
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha valami problémád van akkor tudnak segíteni az ubuntu.hu-n vagy a linuxmint.hu-n.Én mind a 2-ön fennt vagyok mert azért ha valahol megakadok akkor ők segítenek.Szerintem te is jelentkezz mind a 2 oldalra.
2015. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Egyenlőre intenzíven fárasztom a "Magyar Linux felhasználók" facebookos csoportot, egy mate-settings-daemon problémával. Telenyomja a ramomat, 5 gigányit eszik az alapjáraton 700 megás rendszerből, procimat meg felviszi 80%-ra...reggel óta ezzel idegesítem magam.
2015. júl. 16. 21:33
 28/29 anonim ***** válasza:

Ez a két topik is érdekes lehet neked:

[link]

[link]

2015. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

LOL :D mekkora szart vettem :D

Mindegy, MINT megy rajta úgy ahogy köll ;) :D

2015. júl. 17. 22:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!