Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bitcoin bányászatra használt...

Bitcoin bányászatra használt ASUS GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB videokártyát érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Korábban már kiírtam egy kérdést de valami iq fighter jelentgette, hogy én itt akarom eladni és törölték a válaszokkal együtt.

Szóval az a lényeg hogy egyben tudnék venni 4 db kártyát darabja 85 ezer. Nem mondták hogy bányászatra volt használva de 99% hogy ennyi pénzért arra használták.

Mennyire tudják széthajtani a kártyát ha bányászatra használták mondjuk 2 évet? Illetve mennyit bírhat még ki egy sima asztali pc-ben?


2019. júl. 27. 17:27
1 2 3
 1/21 hypno ***** válasza:
86%

Attól, hogy stabil hőmérsékleten, állandó teljesítmény mellett járatnak egy videokártyát, miért menne tönkre?


Többet fog neki ártani, ha beleteszik egy játékos gépbe és rángatják.

2019. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1 Gyakorlatilag 0-24 mennek ezek a kártyák 1-2 éven keresztül. Nem ipari felhasználásra készültek hanem lakosságira. Egy hard gamer se fog napi 8 óránál többet egyhuzamban 100%-on terhelni egy videokártyát sem egész évben. Mert ugye a bányászathoz 100%-os használat éri meg.

Szóval még egy átlagfelhasználó ha nagyon tryhard akkor is csak 8 órát rak bele, még a bányász napi 24-et az év minden napján.

Így 3x olyan gyorsan romlik el a kártya mintha egy "átlag" felhasználó használná.

Csak azt nem tudom hogy 2 év (17520 óra használat) után mennyit bírhat még ki?

2019. júl. 27. 17:47
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Darabja 85-ért a hülyének is megéri. Őszintén én megvenném, és 3-at eladnék belőle mondjuk 120-ért. Ezáltal nyernék egy kis pénzt és egy ingyen bivalyerős kártyát.
2019. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Úgy beszélsz róla, mintha tele lenne mozgó alkatrészekkel, a valóságban pedig:

- undervolt/clockolják őket, memóriát is

- minőségi táppal vannak használva, stabil feszültséggel

- nincsenek kitéve naponta sokszor hőtágulásnak


Teljesen értelmetlen ennyire vakon hasraütnöd és kitalációkat tényként leírni.

'Így 3x olyan gyorsan romlik el a kártya mintha egy "átlag" felhasználó használná.' - ennél azért kicsit jobban erőltesd meg magad, és gondolj a fontosabb tényezőkre.


Ez nem egy LED, hogy órában mérd az élettartamát. Nem a chipek fognak tönkremenni először hanem a kondik vagy a VRM, de azok legalább nem lettek tornáztatva mert stabil fesz és hőmérséklet volt.

2019. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Semmilyen kitalációt nem írtam le. Fórumokon cikkekben olvastam erről, hogy a bányász kártyák 2 év alatt annyi használatot kapnak mint másol 6-7 év alatt. És az anyagfáradás miatt mivel semmi sem tart örökké hamarabb tönkre mennek.

Nyilván azért tettem fel a kérdést mert nem vagyok tisztába azzal, hogy mennyire igaz ez.

Hátha valaki hallott tudott olyanról hogy egy bányász kártya mondjuk 2-3 év alatt megadta magát.

Másrészt ahogy az egyik válaszoló is írta, nem a vitrinbe venném hanem tesztelés után meghirdetném. És szeretném majd tiszta lelkiismerettel tovább adni.

2019. júl. 27. 18:17
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

Itt egy kis olvasnivaló a bányászkártyák rizikójáról:


a cikk közepe az érdekes, onnan hogy " füdőkád görbe bathtub curve) "


[link]


A cikket elolvasva én már féláron sem vennék bányászkártyát!

2019. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 hypno ***** válasza:
68%

#2


Ha ilyen jól kialakult véleményed van a dologról, akkor mégis mi a kérdésed?


Én fenntartom a véleményemet, te meg azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz.

2019. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Olvasd el (akár többször is) hogy miket írtam, és akkor talán rájössz mi a kérdésem.
2019. júl. 27. 20:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod az eladóról, hogy 100 százalékig meg lehet benne bízni, akkor ennyiért kiváló ajánlat, bányászat ide vagy oda. Még ha gond is volna mondjuk az egyikkel, a többi visszatermelné annak is az árát...
2019. júl. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Nincs kérdésed, van egy kialakult véleményed, amit bizonygatsz, ez nem kérdés. A bányászat megfelelő körülmények között kevesebbet árt a vga-nak, mint a hardcore 8órás játék minden nap. Max. 2000-ért kell egy venticsere, az egyetlen mozgó alkatrész benne.
2019. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!