Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amazonról rendelés?

Amazonról rendelés?

Figyelt kérdés

Oculus Rift S-t szeretnék rendelni az Amazonról.

A neten 1 magyar honlapon találtam csak eladót, ahol 200.000 Ft-ba kerül.

Ezután az Amazonon találtam 400 Euróért, ami kb 113.000 Ft. Házhozszállításnak 35 dollárt írt, ami 10.000 Ft.

Tehát ha jól veszem le, Amazonról 123.000 Ft-ért be lehetne szerezni?

Egy haverom felhívta figyelmemet a VÁM-ra, amit egy ilyen termék esetén elvileg ráraknak rendesen. (25%?)


Erről hogy lehet értesülni, hogy mennyi?

Mert ha megrendelem az Amazonról, akkor gondolom kapok egy emailt, amiben leírják, hogy köszi a rendelést, 123 ezer lesz szállítással együtt. Én kikészítem a kis pénztárcámban a lóvét, és mikor kijön a postás mondja hogy jónapot kívánok, 230 ezer lesz, mert átjött pár határon, ott mindenütt rápakolták a vámot, csókolom, tessék fizetni?


Tehát valaki tudna segíteni, légyszi, aki rendelt már hasonló terméket külföldről? Nekem ez az első.



2019. aug. 3. 11:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy az Amazonon ha már bejelöltem hogy hungary a szállítási cím, és tudják, honnan jön a termék, akkor a termék árának és a földrajz ismeretével csak meg tudják mondani, hogy végülis akkor mennyi az annyi, és abban a 10.000 Ft szállítási költségben bele van kalkulálva minden, vámmal együtt. Vagy nincs így? :S
2019. aug. 3. 11:33
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha EU-n kívülről jön a termék, akkor jön rá a teljes kifizetett ár után 27% áfa, 2,5% vám és 3500 forint eljárási költség, mivel ez meghaladja az átlag 45 ezer forintos határt. Ezt nem fogja neked egy oldal sem kiírni, mivel minden országban mások a vámeljárás díjai, nem ők számolják ki neked.


Ha EU-n kívülről rendelsz: egyszer kifizeted online előre utalva a 123 ezer forintot, majd mikor bejön a termék az országba, akkor jön a vámeljárási része, aminek a végén a postai átvételkor még kifizetsz közel 40 ezer forintot.

2019. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom megnézni, hogy honnan küldik ?
2019. aug. 3. 11:46
 4/23 A kérdező kommentje:

Valaki aki ért az Amazonhoz, tudna nekem linkelni olyan Oculus Rift S-t, amit európából lehet rendelni? :S Én sehogy nem találom, csak USA és Japán amit látok és kiírják, vannak olyan sellerek is, amikről nem tudni semmit, honnan küldenek.


[link]


Én innen nézem. Rudstore, Abramaz, Cowin, ILKone azok amikhez nincs írva semmi, a többi USA és Japán :S

2019. aug. 3. 12:00
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de én is hasonló helyzetben vagyok most, mert szintén egy nagyobb értékű műszaki cikket szeretnék onnan rendelni.:)
2019. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én most olyasmit találtam, hogy felmész a német amazonra, ami amazon.de, átállítod a nyelvet angolra, és ott pl az oculus rift S már 450 euró, de ez nem tudom mit, és hogy tartalmaz, ezen felül milyen költségek vannak, mert Free Shipping-et ír :S


[link]

2019. aug. 3. 12:06
 7/23 anonim ***** válasza:

A sima .com nyilván az EU-n kívülről szállít így ott van vám.


Ha az eladónál amazon.de vagy pl. amazon.co.uk van feltüntetve nyilván az unión belülről fogják postázni.

2019. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Amazon.de-rol rendelj
2019. aug. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Regen 39 euro felett ingyen kuldtek, most nem tudom mennyibe kerul
2019. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A magyar állam amilyen "korrekt", gondolom a vámolásban is trükköznek ahogy csak tudnak.:D


Engem pár éve a postás átakart b..cni, mert dupla fuvardíjat akart kérni, aztán ahogy látta, hogy nem dőltem be és azt mondtam így nem veszem át és felhívom a központot, akkor egyből hangnemet váltott és azt mondta valami félreértés történhetett és átadja az általam mondott díjért.. No comment..

2019. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!