Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amazonról rendelés?

Amazonról rendelés?

Figyelt kérdés

Oculus Rift S-t szeretnék rendelni az Amazonról.

A neten 1 magyar honlapon találtam csak eladót, ahol 200.000 Ft-ba kerül.

Ezután az Amazonon találtam 400 Euróért, ami kb 113.000 Ft. Házhozszállításnak 35 dollárt írt, ami 10.000 Ft.

Tehát ha jól veszem le, Amazonról 123.000 Ft-ért be lehetne szerezni?

Egy haverom felhívta figyelmemet a VÁM-ra, amit egy ilyen termék esetén elvileg ráraknak rendesen. (25%?)


Erről hogy lehet értesülni, hogy mennyi?

Mert ha megrendelem az Amazonról, akkor gondolom kapok egy emailt, amiben leírják, hogy köszi a rendelést, 123 ezer lesz szállítással együtt. Én kikészítem a kis pénztárcámban a lóvét, és mikor kijön a postás mondja hogy jónapot kívánok, 230 ezer lesz, mert átjött pár határon, ott mindenütt rápakolták a vámot, csókolom, tessék fizetni?


Tehát valaki tudna segíteni, légyszi, aki rendelt már hasonló terméket külföldről? Nekem ez az első.



2019. aug. 3. 11:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Attól, hogy téged le akart valaki húzni, nem azt jelenti hogy mindenki le fog. Vámeljárásban nem tudnak trükközni, mert te magad küldöd el nekik a fizetésről készült számlát, és abból számolják ki az áfát és a többi díjat. Az pedig nálad is ugyanannyi lesz mint náluk.
2019. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
De akkor a lényeg tehát, hogy ha az Amazon.de-ről rendelek, akkor semmi vám nem kerülhet már rá, és amennyi árat írnak ott a termékre, (+ ingyenes szállítás) akkor végül a postásnak is annyi pénzt kell adni amennyit a honlapon feltüntettek, egy forinttal sem többet? (Vagy ha előre utalok, akkor free veszem át végül mikor a kezembe nyomják?) :D
2019. aug. 4. 14:22
 13/23 A kérdező kommentje:
Tehát úgy értem, hogy teljesen úgy működik mintha Magyarországról rendelnék, raknak rá némi szállítási költséget (vagy nem) és ha kifizetem online, már csak át kell vennem?
2019. aug. 4. 14:23
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Attól, hogy téged le akart valaki húzni, nem azt jelenti hogy mindenki le fog."


Én ezt azért annyira nem bagatelizálnám el a dolgot lévén, hogy egy közfeladatot ellátó személy akart átvágni, mivel a postai kézbesítő annak számít. Külföldön ezért minimum azonnali elbocsátást kapott volna, és akkor még örülhetne is, ha büntetőjogilag megúszná a dolgot. De hát ebben az országban, ugye mit is várhatnék..

2019. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Külföldről nincs utánvétel, mindig előre kell fizetned, nincs választási lehetőséged.
2019. aug. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

1,elore fizetsz

2,EU-n belul nincs vam

3, mar nem ingyenes a Magyarorszagra szallitas

2019. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Az miért lehet, hogy pl az oculus rift S-nél az Amazon.de-n írt ár 449 Euró, kosárba teszem, és ott már valamiért felmegy az ára a kosárban 479-re, + a szállítási költség ami 492 összesen? Ezt nem bírom megérteni, pedig itt nézegetem egész nap, hogy alakult át ez így 450-ről 500ra...
2019. aug. 4. 17:40
 18/23 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy amikor a végén már kiválasztottam a szállítást, és fizetési módot, akkor valahogy a termék alap ára megugrik 479-re, valami német VAT vagy micsoda, Áfa, ami rákerül?
2019. aug. 4. 17:50
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
EU-n belül netes vásárlásnál magánszemélyként annak az országnak a forgalmi adóját kell megfizetned, ahova a terméket rendeled. A német forgalmi adó 19%, a magyar 27%, amikor megadod, hogy magyarországra rendeled a német helyett a magyart számítja fel neked ezért megy fel 449-ről 479-re az ár.
2019. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%
Eléggé "Vak vezet világtalant" topik ez mint a többi.:) Én már több magyar fórumon is érdeklődtem hasonló kérdésben, de nem igazán jött érdemi válasz, ami szerintem amiatt lehet, hogy viszonylag csak kevesen szoktak nagyobb értékben rendelni külföldről és nincs igazán tapasztalatuk etéren. Sajnos nekem sincsen.
2019. aug. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!